BİYOLOJİ ÖZEL DERS

Biyoloji dersi Mf-3 alanında tercih yapacak ygs, lys adayları için oldukça büyük önem arz etmektedir. Tıp, Eczacılık, Diş hekimliği gibi sağlık alanlarından birini hedefleyen adaylar için üniversite hayatının büyük bölümünü oluşturan anatomi dersinin başlangıcı ve biyolojik olayların temeli lise biyoloji dersinde atılmaktadır.

Biyoloji Özel Ders Neden Gereklidir?

Biyoloji dersi tamamen özel ilgi ve çalışma ile meyvesini veren bir daldır. Sağlık alanında bir üniversite hedefi olan öğrencilerin biyoloji dersi üzerine ciddi bir program çerçevesinde çalışması gereklidir. Sayısal ders grubu içinde sözel sistematiğe en yakın olan derstir. Bu yüzden sistemli bir çalışma ve hafızaya yönelik metodlar gereklidir. Bir konuda eksiği olan öğrenciler Biyoloji özel ders desteği alırken neye ihtiyacı olduğunu iyi bilmelidir. Sözel temelli derslerde eğitmenlerimiz direk konu anlatımından öte ders çalışma ve hafızaya yönelik tekniklerle işleyiş izlemektedirler.

Biyoloji Dersinin Diğer Derslerden Farkları

Biyoloji özel ders işlenirken biyolojik olayları neden sonuç içerisinde bağdaştırmaya ve bunları hatırlayacak çağrışımlara yer verilir. Bu açıdan biyoloji dersi konularında eksiklik hisseden öğrencilerin çözüme biyoloji özel ders alarak gitmeleri hem okul derslerinde hem de ygs, lys gibi sınavlarda başarıyı yakalamak için oldukça önemlidir. Biyoloji dersi sayısal olarak kabul edilen bir ders olsa da matematik ve fizik gibi derslerden ziyade daha çok hafızada örgü oluşturma ve konuları ayrıntılarıyla bilmeyi gerektirir. Biyoloji özel ders bu açıdan konuları sınavlarda çıkabilecek püf noktalarıyla öğrenmek için oldukça önemlidir.

Biyoloji ile ilgili sorun yaşıyorsanız ekibimizden hemen yardım almak için tıklayın.

Start typing and press Enter to search

WhatsApp Whatsapp Bilgi Hattı için Tıklayın