FELSEFE ÖZEL DERS

felsefe özel ders

felsefe özel ders

Felsefenin ortaya çıkışı belki de insanın var oluşuyla aynı zamanlara dayanmaktadır. Çünkü insan varlığını düşünmesine ve düşündüğünün farkında olmasına dayandırır. Ancak bu şekilde var olur. Felsefe; bilgiyi ve bilgeliği arama işi, bilgelik sevgisidir.

 

Felsefe Özel Derse Neden İhtiyaç Var?

Felsefe, eğitim ve bunun doğrultusunda sınav sistemimizde yeri iyiden iyide azaltılmış bir ders haline gelmiştir. Felsefe grubu adı altında sosyoloji, psikoloji ve mantık bir araya getirilmiştir. Ancak YGS ve LYS’de bu alandan gelecek soru sayısı azımsanamayacak durumdadır. Bu yüzden felsefe özel ders takviyesi ile desteklenmelidir. Peki neden felsefeye ayrıca bir zaman ayırmak gereklidir? Felsefe merakla başlar ve sorgulama eylemiyle devam eder. Felsefe eğitiminden beklenense insanın kendine özgü, bağımsız ve belirli mantık kurallarıyla yeni düşünceler ortaya koymasıdır. Böyle bir özelliğin, kalabalık sınıf ortamlarında meydana çıkarılması içinde bulunduğumuz sistemde pek mümkün değildir. Felsefe özel derslerinde, tecrübeli eğitmenlerimizle kuracağınız sağlam diyaloglarla sadece sınava yönelik bir çalışmayla kalınmaz, felsefi düşünce şeklinin oturması da sağlanmış olur.

 

Felsefe grubu dersleri sözel ağırlıklıdır. Ancak, yalnızca konuları dinleyerek, okuyarak oturtulması mümkün değildir. Felsefe, sosyoloji, psikoloji ve mantık alanında felsefe özel ders ile birebir yapılan konu anlatımları, konunun özüne inilerek temellendirilen akımlar ve sizinle beraber oluşturulacak özel çalışma yöntemi ile bu alandan gelecek sorularda zorlanmanızın önüne geçilmiş olacaktır. Sınavda karşınıza çıkabilecek soru örnekleriyle ve görsel hafızanızı kuvvetlenmesini destekleyecek materyallerle konular pekiştirilerek bilgilerinizin kalıcılığı arttırılacaktır.

 

Felsefenin Yeri

Felsefe ve felsefe grubu adı altındaki diğer derslerin konularına hakim olmak sizi yalnızca sınavda başarılı kılmayacaktır. Bu alanların hayatınıza etkisi tahayyül edemeyeceğiniz kadar büyük olacaktır. Çünkü bu dersler temeline insanı alan ve bunun üzerinden hareket eden konulardan meydana gelir. Düşünmeyi sistemli hale getirmek, hayatı ve toplumu, bulunduğumuz durumu sorgulamak ve bunlara çözümler getirmek sizin kişisel gelişiminizi destekleyecek ve toplumdaki yerinizi güçlü hale getirecektir. Bu özelliğiniz oturduğu takdirde sınavlarda karşılaşacağınız diğer alan ve bu alanlara ait sorularda da yorumlama ve çözüm üretme gücünüz artmış hale gelecektir.

Felsefe özel ders alarak ygs, lys sınavlarında bir adım daha öne geçebilir, üniversite derslerine takviye amaçlı destek alabilirsiniz.

ÖZEL DERS ALStart typing and press Enter to search

WhatsApp Whatsapp Bilgi Hattı için Tıklayın