COĞRAFYA ÖZEL DERS

coğrafya özel ders

coğrafya özel ders

Coğrafya dersi YGS sınavında Sosyal Bilgiler kısmının bir alt başlığıdır. LYS-3’de  ise coğrafya branşından 24 soru gelmektedir. LYS-4’de ise coğrafya branşından 14 soru gelmektedir. TM ve TS puan türlerine değişken katsayılarla etki eder. Bu alanlarda tercih yapacak öğrenciler için önem taşıyan bir derstir.

Coğrafya Dersi Hakkında

Coğrafya dersi iklim, bitki örtüsü, doğal olaylar ve genel olarak yeryüzü ile ilgili kavramları işleyen bir daldır. Sözel branşlar arasında sayısal metotlar içeren tek branş coğrafyadır. Küçük bir paya sahip olan sayısal kısım dışında genel olarak, diğer sözel dersler gibi hafızaya hitap eden metotlar gerektirir. Coğrafya dersi alanında eğitim veren eğitmenlerimiz sözel veya eşit ağırlık alanında Türkiye derecesi yaparak seçkin üniversitelere yerleşmiş kişilerdir. Özel Ders desteği almak isteyen öğrencilere kolay yöntemlerle hafıza çalışmaları yaptırarak verimi arttırmayı amaçlarlar.

Coğrafya Dersi Çalışırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Coğrafya sözel ağırlıklı bir ders olduğundan düzenli not çıkarma ve görsel hafızaya hitap eden şemalarla verimli bir ders çalışma gerektirir. Coğrafya özel ders veren eğitmenlerimiz görsel hafızaya hitap eden metotlara geniş yer vererek öğrenilenlerin unutulmamasını amaçlar. Bu alanda eksiği olan tüm öğrencilerin coğrafya özel ders desteği almak için bizimle iletişime geçmelerini tavsiye ediyoruz.

Start typing and press Enter to search

WhatsApp Whatsapp Bilgi Hattı için Tıklayın