MATEMATİK ÖZEL DERS

matematik özel ders

Matematik özel ders

Gerek lise, gerek üniversite geçişlerinde matematiğin etkisi olmayan bir alan neredeyse yoktur. TM ve MF puan türlerinde en yüksek katsayılara sahip ders matematiktir. Böylece sınav sonucuna da doğrudan bir etkiye sahiptir. Okul, dershane gibi eğitim kurumlarında gerekli çabayı gösterip eksiklerini gideremeyen öğrenciler işini şansa bırakmayıp matematik özel ders desteğine başvurmalıdır.

Neden Matematik Özel Ders Alınmalıdır?

Matematik özel ders alanında en çok talep edilen derstir. Bunun nedeni matematik dersinin diğer tüm sayısal derslere temel oluşturmasıdır. Tüm sınavlarda genellikle en yüksek katsayıya sahip olduğu için de veli ve öğrenciler tedbiri elden bırakmamaya çalışırlar. Sadece ders alanında değil, matematik dersi sayesinde kazanılan işlem ve çözüm üretme kabiliyeti hayatın içinde de büyük fayda sağlamaktadır. Bu denli öneme sahip olan matematik özel ders alacaklar için sistematik çalışma, düzenli program takibinde bulunmalıdır. DGS, TEOG, LYS, YGS matematik dersinin büyük ölçüde belirleyici olduğu sınavlardır. Matematik dersi başarılı olan bir öğrenci diğer sayısal derslerin de kapısını aralamış demektir.

Matematik Birebir Ders Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Matematik özel ders desteği alınırken eğitmen seçiminde dikkat edilmesi gereken bazı hususlar mevcuttur. Matematik dersi sistematik çalışma isteyen bir derstir. Bu yüzden eğitmenin yeterli birikime sahip ve de öğrenciyi düzenli bir çalışma temposuna motive edebilecek biri olması önemlidir. Eğitmenin ders dışında da öğrenciye vakit ayırması önemlidir. Matematik dersi çalışırken tempoyu düşürmemek adına akıcı bir süreç gerektirir. Eğitmenin öğrenciye online destek verebilmesi öğrencinin yapamadığı sorularda zaman kaybetmesinin önüne geçecektir. Matematik özel ders konusunda tecrübeli üniversiteli ekibimizle gerek özel ders sırasında gerekse özel ders sonrası öğrencilerimize destek sağlayarak eksik konu kalmamasına özen göstermekteyiz.

ÖZEL DERS ALStart typing and press Enter to search

WhatsApp Whatsapp Bilgi Hattı için Tıklayın