SOSYAL BİLGİLER ÖZEL DERS

sosyal bilgiler özel ders

sosyal bilgiler özel ders

Sosyal bilgiler dersi 4. Sınıf müfredatıyla ders programına girer ve TEOG’da 20 soruluk bir dilime sahiptir. Yani TEOG başarısının yollarından biri bu alanda başarılı olmaktır. Dersin temelinde fen ve teknoloji, sosyoloji, coğrafya, tarih hukuk ve siyaset gibi farklı disiplinlerden yararlanılmıştır. Bu yüzden bu ders konularına hakim olmak için sosyal bilgiler özel ders takviyesi mutlaka gereklidir.

Sosyal Bilgiler Dersinde Başarılı Olmanın Yolu

Birbiriyle bağlantılı kavramları ilişkilendirmek bu derste başarılı olmanın ilk adımıdır.

Sözel alana giren bu derste ancak görsel hafızanın desteklemesiyle kalıcı bilgiler edinilebilir. Bunu ise sosyal bilgiler özel ders ile rahatlıkla sağlanabilir. Analitik düşünme ve yorumlama özelliklerinizin güçlendirilmesine yönelik çalışmaların da yapılacağı bu derslerle elde edeceğiniz başarı kaçınılmaz olacaktır.

Sınıf ortamında görülen derslerde ortalamaya göre sunumlar yapılır. Oysa birebir yapılan ders ortamında size özel çalışma metotları uygulanır ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda yol alınır. Bu da hem konsantrasyonunuzun artmasını sağlar hem de zamandan tasarruf etmenize yardımcı olur. Sınav dönemi söz konusu olduğunda zamanın önemi çok büyüktür. Bu yüzden sosyal bilgiler özel ders ile diğer ders alanlarına ayıracağınız zamanı da arttırmış olursunuz. Böylece çok daha sistemli ve tekrar ederek çalışabilir ve sınavda başarılı olma olasılığınızı kuvvetlendirmiş olursunuz. TEOG’da başarılı olmanız ise size güzel bir üniversite ve sonrasında iyi bir iş hayatının kapılarını açacaktır.

Sosyal Bilgiler Özel Ders Almanın Bireye Katkıları

Sosyal bilgiler dersi, disiplinler arası bir alandadır. Yani birçok farklı alanın konularının harmanlanmasından meydana gelmiştir. Bunun amacı ise bireyin toplumsal varoluşunu gerçekleştirebilmesidir. Bu ise kişinin kendini ve içinde bulunduğu hayatı anlaması, anlamlandırması demektir. Bunun sağlanmasıyla kendine olan güveni yüksek, kendisine ve topluma yararlı işler yapmaya çalışan bireylerin kazanılması sağlanır. Yani sosyal bilgiler dersinde elde edilen başarı yalnızca sınıf, okul ve sınav düzeyinde bir başarı değil; kişisel gelişim ve toplumsal statü açısından da önemli bir kazanımı beraberinde getirecektir.

Bunu elde etmenin en geçerli ve kesin yolu tecrübeli eğitmen kadromuzun size sunduğu sosyal bilgiler özel derstir.

ÖZEL DERS ALStart typing and press Enter to search

WhatsApp Whatsapp Bilgi Hattı için Tıklayın