FİZİK ÖZEL DERS

Fizik dersi lisede 9. Sınıf ile başlayan ve kademe kademe öğrencinin seçtiği üniversite bölümüne göre de bağlı olarak üniversite son sınıfa kadar devam eden bir derstir. Mf-4 alanında tercih yapacak öğrenciler için özellikle önemlidir. Mühendislik, mimarlık gibi meslekleri tercih edecek öğrencilerin dikkat etmesi ve üzerinde yoğunlaşması gerekmektedir.

FİZİK DERSİ NEDEN ÖNEMLİDİR?

Fizik sayısal ders grupları arasında diğer alanlardan farklı bir derstir. Ezberci mantıkla yaklaşmanın kesinlikle başarı getirmediği, soruya göre ezbere çözüm üretmenin yetersiz kaldığı bir ders alanıdır. Fizik dersinde konunun temelden başlayıp, mantıksal çerçevede bir işleyiş takip etmek gereklidir. Mantık bir kez iyi kavranıldığında tüm soru çeşitlerinin basit mantık çerçevesinde şekillendiği anlaşılır. Fizik özel ders ile temelden başlanarak fizik sorularını çözmek için gereken altyapı ve bilgi kolay bir şekilde öğrenciye aktarılabilmektedir.

Fizik Özel Ders ile İlgili Dikkat Edilmesi Gerekenler

Böyle derinine inilmesi gereken bir ders sınıf ortamında genellikle anlaşılamadan kalıyor. İstatistiklere göre Fizik anlaşılamadığı için yüz çevrilen bir ders olarak değerlendirilmekte. Doğru bir bakış açısıyla yaklaşıldığında ise en sevilen derslerden biri olmaktadır. Bu yüzden birebir çalışma gerektiren Fizik özel ders ihtiyacını doğurmaktadır. Derse öğrenci gözünden bakıp ana mantığa sadık kalarak basit bir işleyiş izlemek ön yargıları yıkmaya yardımcı olacaktır. Bu nedenle Fizik özel ders alınırken doğru eğitmeni bulmak için titiz bir çalışma gerektiren bir derstir.

Fizik özel ders ile alakalımerak ettikleriniz için tıklayın ve bizden bilgi alın.

Start typing and press Enter to search

WhatsApp Whatsapp Bilgi Hattı için Tıklayın