FARSÇA ÖZEL DERS

farsça özel ders

farsça özel ders

Farsça bugünkü dünyanın yaygın ve kalabalık dillerindendir. Asya’nın ortalarından Akdeniz’e kadar yayılan, konuşulan eski bir edebi dildir. Birçok halk topluluğun hayatına ve kimliğine girmiştir. Bu yüzden Farsça öğrenmek hayatınıza çok şey katacaktır. Farsça öğrenme sürecinde ise en iyi yardımcınız Farsça özel ders eğitmenlerimiz olacaktır.

Neden Farsça Özel Ders?

Farsça hem Türk edebiyatı alanında hem tarih alanında önemli konumdadır. Türklerin Farsça ile ilişkisi İslamiyetten önce başlamıştır. İslami devirlerde özellikle de Türk kavminin İran’daki hakimiyeti esnasında geniş ölçüde benimsenmiştir. Dilimizin ve kültürümüzün önemli kısmını İran, dolayısıyla Farsça olmadan anlamamız mümkün değildir. Bu anlayışa erişmek, gelişmek ve ilerlemek adına önemli bir unsundur. Farsça özel ders takviyesiyle bu yolda kendinize katkıda bulunmanız ülkeye de katkıda bulunmanıza etki edecektir.

Farsça yaygın coğrafyada ölmeyen bir edebi dildir ve fakir-zengin, esnaf-öğretmen, çırak-öğrenci onun sahibi olan her sınıftan insan o dili edebiyatı ile iyi bilir. Bu durum dünyada İranlılara ve sadece Fars kültürüne uygun bir özelliktir denebilir. Özellikle kitabelerde olmak üzere edebi metinlerde Farsçaya sıklıkla rastlanır. Zaten Osmanlı döneminde Arapça ilim dili Farsça edebiyat dili olarak kullanılmıştır. Bu yüzden önemli edebi eserlerin çoğu Farsça yazılmıştır. Bu metinlere erişim sağlayıp bunların çevirilerini yapabilmek hem sizin için bir iş kapısı olacak hem de Türk edebiyatına katkıda bulunmuş olmanızı sağlayacaktır. Farsça özel ders ile kendinize güveniniz artacağından bu işlere kollarınızı sıvayacak ve mümkün kılacaksınız.

Özel Ders Tekniğinin Farsça Öğrenimindeki Yeri

Dil öğrenimi, kendi içinde sistemli ve sürekli çalışmayı gerektiren bir program ister. Dilin temel gramer yapısını öğrenmek, kelimeleri ezberlemek ve kalıcılığını sağlamak dil öğreniminin temelini oluşturur. Farsça söz konusu olduğunda buna bir de alfabe zorluğu eklenir. Latin alfabesinden çok farklı bir alfabeye sahip olan Farsça, ilk aşamada sizi çokça zorlayacaktır. Her bireyin öğrenme beceri ve süreleri değişkenlik gösterdiğinden kalabalık sınıf ortamlarında dil öğrenimini kalıcı ve verimli bir şekilde öğrenmek çok da mümkün değildir. Oysa birebir alacağınız Farsça özel ders sizin ihtiyaçlarınızla şekillenen bir programa sahip olacağından hedefinize rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

ÖZEL DERS ALStart typing and press Enter to search

WhatsApp Whatsapp Bilgi Hattı için Tıklayın