TARİH ÖZEL DERS

tarih özel ders

tarih özel ders

Tarih; toplumları, bu toplumları etkileyen hareketlerden doğan, olayları zaman ve yer göstererek anlatan ve bu olaylar arasındaki ilişkileri, öncesinde ve sonrasındaki olaylarla olan ilgilerini, etkileşimleri inceleyen bilim dalıdır. Eğitim ve sınav sistemimizin temel alanlarından biri olan tarihte başarılı olmak; hayata bakış açınızı olumlu anlamda etkileyecek, genel kültürünüz daha güçlü bir hale getirecektir. Bunu yapmanın kolay ve sağlam yollarından biri ise tarih özel ders almaktan geçmektedir.

Tarihten Özel Ders Almanın Önemi

Tarih, sözel ağırlıklı bir ders alanıdır. Fakat düşünüldüğü gibi ezberlenip geçilecek, halledilecek bir alan değildir. Aksine bu alanda başarılı olmak için neden sonuç ilişkisi kurabilme, olayları yorumlayabilme gibi düşünsel özelliklerinizi güçlendirmeniz gerekir. Bu alanda önemli referanslara sahip eğitmenlerimizle yapacağınız birebir derslerde bu teknikleriniz güçlenecektir. Tarih özel ders ile eğitmenlerimizle çıkacağınız sınav yolunda, size özel yapılacak konu anlatımlarının yanı sıra, sınavda karşılaşacağınız soru çeşitlerini de görebileceksiniz. Bununla birlikte yapılacak hafıza çalışmaları ile de konu temellendirilerek kalıcılığı arttırılmış olacaktır. Kalabalık sınıflarda anlatılan dersleri dinleseniz bile, ders sonrası aklınızda kalan bilgiler çok sınırlıdır. Kendi başınıza yapacağınız tekrarlarla bu kalıcılık bir miktar daha artacak; ancak sınavda başarılı olmanızı sağlama konusunda yeterli olmayacaktır. Oysa tarih özel ders almanız ile bu sorun ortadan kalkmaktadır. Deneyimli eğitmenlerimiz ile birlikte belirleyeceğiniz çalışma programında size verilen ipuçları ile bilgileri öğrenmeniz ve depolamanız çok daha rahat hale gelecektir. Bu da size başarıyı getirecektir.

Tarih Dersinin Önemi

Tarih dersinin konuları tarih öncesi çağlardan başlayıp günümüz olaylarına kadar dayanmaktadır. Çok geniş içerikli olan bu alanda başarılı olabilmek kapsamlı ve düzenli bir çalışmadan geçmektedir. Yalnızca okuyarak ya da dinleyerek başarılı olmanın mümkün olmadığı bu derste, eğitmenlerimizin görsel hafızaya yönelik yapılan desteklemeleriyle konuların anlaşılması ve kalıcılığı arttırılmaktadır.

Tarih; YGS, LYS, KPSS gibi birçok sınavdaki soru oranı bakımından için önemli bir konumdadır. Tarih özel ders ile hazırlandığınız sınavda, bu alanda çıkardığınız doğrular oranında öne çıkmanız kolaylaşacak, başarınız çok daha mümkün olacaktır.

 

 

 

Start typing and press Enter to search

WhatsApp Whatsapp Bilgi Hattı için Tıklayın