FEN VE TEKNOLOJİ ÖZEL DERS

fen ve teknoloji özel ders

fen ve teknoloji özel ders

Fen ve teknoloji dersi 4. Sınıf müfredatıyla birlikte eğitim hayatımızda yerini alır. Dersin amacı araştırmacı, sorgulayıcı, eleştirel düşünebilen ve problem çözücü özellikli bireyler yetiştirilmesidir.  Bunun sağlanması da fenle ilgili beceri, tutum, değer ve anlayışla birlikte bilgilerin temellendirilmesiyle mümkündür.

Neden Fen ve Teknoloji Özel Ders Takviyesi

Fen ve teknoloji dersi TEOG’da önemli oranda soru gelen bir ders alanıdır. 20 soru gelen bu derste başarılı olmak sınav genelinde başarılı olmanın şartlarından biridir. Bu derste başarılı olmanın yolu ise edinilen bilgileri eleştirel bir düşünceyle yorumlamaktan geçer. Kalabalık ders ortamlarında, fen ve teknoloji dersinde işlenen konuların anlaşılabilirliği ve kalıcılığı düşüktür. Konsantrasyonun fazlaca gerekli olduğu bu derste ufak bir dikkat eksikliği bile konunun anlaşılmasına engel olacak, devamında gelen bilgilerin boşa gitmesine neden olacaktır. Oysa fen ve teknoloji özel ders ile bu dikkat dağınıklıklarının önüne rahatlıkla geçilebilir. Tecrübeli eğitmenlerimiz tarafından size özel hazırlanmış ders programlarında, eğitmenlerimizle birebir yapacağınız ders anlatımları sırasında tüm konuların anlaşılması sağlanacaktır. Böylelikle kısıtlı olan zaman verimli bir şekilde kullanılmış olacaktır.

Sayısal ağırlıklı olan bu dersteki sözel alan hafife alınmamalıdır. Fen ve teknoloji özel ders eğitmenlerimizin, sizinle yapacağı analitik düşünme ve görsel hafızaya yönelik çalışmalarla aldığınız bilgilerin ömrü uzayacaktır. Bu da ezberleyip geçilen bilgiden çok daha az tekrar istediğinden diğer alanlara da rahatlıkla zaman ayırabileceksiniz. Sınav başarınızı arttırmaya yönelik çalışmalarınızı çok daha rahat yapabileceksiniz.

Fen ve Teknolojinin Önemi

Fen ve teknoloji, ders içeriği olarak temeline insanın kendi vücudunu ve dünyayı araştırıp anlamasını almış bir alandır. Vücudumuzdan yola çıkıp maddeyi, diğer canlıları, gezegenleri geçip tüm evrene uzanan bu dal ile içinde bulunduğumuz zamanı sorgulayarak anlamlandırmayı hedefler. Fen ve teknoloji özel ders ile bu dersin kazanımlarını elde etmek, bu dersteki başarınızı arttırmak çok daha olağandır. Bunu yapabildiğinizde, yani fen ve teknoloji konularına hakim olduğunuzda TEOG başarı sıralamanız üst seviyelerde olacaktır. TEOG’da başarılı olmak ise size iyi bir okulun ve hayatın kapılarını açacaktır.

ÖZEL DERS ALStart typing and press Enter to search

WhatsApp Whatsapp Bilgi Hattı için Tıklayın