EDEBİYAT ÖZEL DERS

edebiyat özel ders

edebiyat özel ders

Edebiyat, güzel sanatların içinde yer alan bir disiplindir. Sanatın her dalıyla bağlantısı bulunan edebiyat, tüm 9 ve 10. sınıflarda işlenir. Türk Dili ve Edebiyatı dersi, sanat zevki oluşturmak, dünyaya farklı bir pencereden bakmak için önemlidir. Tüm bunların dışında, üniversite sınavında da başarılı olmak için TM ve TS alanındaki öğrencilerin Türk Dili ve Edebiyatı dersine yoğunluk vermeleri gerekmektedir. Edebiyat, iyi bir özel hoca tarafından anlatılmadığında öğrenciye sorun çıkaran bir ders haline gelecektir. Ancak doğru öğretmeni bulup, edebiyat özel ders alarak sınava hazırlanan bir öğrencinin başarısız olma ihtimali yoktur.

Neden Edebiyat Özel Ders?

Lisede onlarca öğrenci arasında edebiyat gibi incelikli bir dersin öğrenilmesi zordur. Özel derste ise öğrenci kaçırdığı yeri anında öğretmene sorarak daha sağlıklı bir şekilde ilerleyebilir. Öğretmen, öğrencinin kafasını karıştıran bilgileri yerli yerine oturtur. Edebiyat özel ders ile başarı yakalamak grup dersine oranla çok daha kolaydır. Öğrenci, öğretmene merak ettiği bir şiiri de sorabilir, anlayamadığı bir sanat akımını da açıklamasını rica edebilir. Öğrenci odaklı bir çalışma gerçekleşeceği için sınav daha iyi geçecektir.

Edebiyatta birçok öğrencinin zorlandığı paragraf soruları yer alır. Bu alanda başarılı olmak için soru tiplerini öğrenmek gerekir. Öğrencinin kendi kendine bu soru tiplerini öğrenmesi zordur. Grup dersinde dikkatten kaçacak bir soru bile, sınavda öğrencinin binlerce kişinin gerisine düşmesine sebep olabilir. Bu yüzden edebiyat özel ders almak, iyi bir üniversite eğitimini garantiye almak demektir.

Start typing and press Enter to search

WhatsApp Whatsapp Bilgi Hattı için Tıklayın