ALES ÖZEL DERS

ales özel ders

ales özel ders

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı, yükseköğretim kurumlarında öğretim görevlisi, okutman, araştırma görevlisi, uzman, çevirici ve eğitim öğretim planlamacısı kadrolarına yapılacak atamalarda, ülkemizde lisansüstü eğitime girişte, yurt dışına lisansüstü eğitim için gönderilecek adayların seçiminde ilgili kurumların kullanacakları puanları sağlayan sınav sistemidir.

Tamamladığınız lisans eğitimi sonrası eğitim hayatınızda bir adım daha ilerlemek ya da kariyerinizi akademik alanda sürdürmek için girmeniz gereken bir sınavdır. ALES özel ders desteği alacağınız deneyimli eğitmenlerimizle yapacağınız her çalışma sizi bu hedefinize bir adım daha yaklaştıracaktır.

 

Sınav İçeriği

Sınavda adaylara sayısal ve sözel bölümden oluşan bir test uygulanacaktır. Her iki bölüm tek kitapçık hâlinde adaylara verilecek ve adaylar cevaplarını, her sorunun bitiminde yer alan cevap alanlarına işaretleyeceklerdir.

Sınavda uygulanacak testin sayısal bölümünde 40’ar sorudan oluşan iki test (Sayısal-1 ve Sayısal-2 Testleri); sözel bölümünde ise 40’ar sorudan oluşan iki test (Sözel-1 ve Sözel-2 Testleri) yer alacaktır.

Bütün adaylar, dört testten, yüksek olarak hesaplanmasını istedikleri ağırlıklı puana uygun en az üçünü seçerek toplamda en az 120 soru cevaplandırmış olacaklardır.  Adaylar istedikleri takdirde bütün testleri cevaplandırabileceklerdir.

Sayısal-1 ve Sayısal-2 Testleri adayların sayısal ve mantıksal akıl yürütme becerilerini ölçmeye yönelik sorulardan oluşacaktır. Sayısal-2 Testindeki soruların, Sayısal-1 Testindeki sorulara göre daha ileri düzey sorular olması planlanmaktadır. Sözel-1 ve Sözel-2 Testleri ise, sözel akıl yürütme becerilerini ölçmeye yönelik sorulardan oluşacaktır. Her bir testteki sorular, belirli yükseköğretim programlarında kazanılan yeterlikleri ve bilgileri ölçmeye yönelik olmayacaktır. Test soruları, farklı alanlardan gelen yükseköğretim kurumu mezunlarının cevaplayabilecekleri nitelikte olacaktır. Yani sınav soruları ortak müfredat bilgisine dayalı akıl yürütmeye dayalı sorulardan oluşur. Bu sınavda önemli olan, sahip olduğunuz bilgiyi karşılaştığınız sorulara uygulayabilmektir. Başlayacağınız ALES özel ders programı ile muhakeme gücünüzü güçlendireceksiniz. Bu da sorulardaki hakimiyetinizi arttırarak başarınızı katlamanızı sağlayacaktır.

ALES Özel Ders

Geniş konu içerikli bir sınav olan ALES’te başarılı olmak, hazırlandığınız zamanı verimli kullanabilmenizle mümkündür. ALES özel ders ile eğitmenlerimizin size özel hazırlayacağı çalışma programları ile hem sayısal hem sözel alan konularına hakim olarak istediğiniz alan puanını yükseltebileceksiniz. Bilgilerinizin kalıcılığını sağlayan öğrenme stratejileri ile  uygulanan derslerle tekrara daha az zaman ayıracaksınız. Böylelikle karşılaşacağınız farklı soru örneklerine yoğunlaşabileceksiniz. ALES özel ders ile soruları yorumlama ve üstüne akıl yürütme tekniklerini gelişecek. Bunlar size başarıyı getirecektir.

 

Start typing and press Enter to search

WhatsApp Whatsapp Bilgi Hattı için Tıklayın