Açıköğretim Sınav Sonuçları Açıklandı

 In Eğitim Yazıları

Açıköğretim Sınav Sonuçları
[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

açıköğretim sınav sonuçları

25 ve 26 kasım tarihinde yapılan 2017-18 eğitim öğretim yılı açıköğretim sınav sonuçları 5 Aralık 2017 tarihi itibariyle açıklandı. Güz dönemi sınavlarının sonuçları Anadolu Üniversitesi’nin resmi sitesinde açıklandı. Şurası gerçek ki açıköğretim sınav sonuçlarının iyi gelmesi de disiplinli bir çalışmanın ürünüdür. Öğrenciler elbette örgün öğretimdeki girdikleri sınavlara oranla nispeten daha kolay sınavlara giriyorlar. Ancak bu durum başarıyı garanti etmiyor elbette. Nitekim 5 Aralık 2017 itibariyle kimi öğrenciler, bekledikleri notu alırken kimisi hayal kırıklığı yaşadı. Açıklanan, güz dönemine ilişkin sınav sonuçlarıydı. Dolayısıyla bu sınavda alınmış olan kötü notlar bir sonraki dönemde daha iyi hale getirilebilir. Önemli olan planlı, programlı, doğru bir çalışma planını titiz bir şekilde yürütmek.

Açıköğretim sınav sonuçlarının nasıl daha iyi hale getirilebileceği üzerinde daha detaylı duracağız. Öncelikle açıköğretim sınavlarındaki birtakım esaslara değinelim. Bu sınavlarda 4 doğru 1 yanlışı götürüyor. Buna göre dört yanlışın varlığının doğru sayısında 0,25’lik bir azalma meydana getirdiğini belirtelim. Öğrencinin yıl sonu başarı durumu, her dönemin sonunda, girilmiş olan sınavlarda alınan notlar doğrultusunda şekilleniyor. Dönem not ortalaması (DNO) ve genel not ortalaması (GNO) adı verilen bu ortalamalar öğrencinin başarı durumunda kıstasa alınıyor.  Not ortalamasının hesaplanma metodu ise şöyle: Not ortalamasına katılan her dersin kredi değeri ile o dersten alınan not çarpılıyor ve bulunan rakam derslerin toplam kredi değerine bölünüyor. Bu notlar da, Senato tarafından belirlenen esaslar uyarınca harf notuna çevriliyor.

Açıköğretim İçin Nasıl Bir Çalışma Metodu İzlenmeli

Açıköğretim öğrencisi için doğru bir çalışma metodu geliştirmek iyi bir eğitmenden alınacak özel ders ile mümkündür. Açıköğretim sınav sonuçlarının iyi gelmesi seçilmesi faydalı bir yoldur bu. Öğrenci konu anlatım çalışmaların iyi bir şekilde gerçekleştirmeli, bunları pratik ile desteklemelidir. Bugün açıklanan açıköğretim sınav sonuçları için de bu hususun, belirleyici olduğunu söyleyebiliriz. Dersleri ve okulu hafife almadan sağlam bir çalışma gerçekleştirilmesi gerekir. Bu, başarının değişmez şartıdır.

 

Açıköğretimde İyi Bir Sınav Sonucuna Hangi Eğitmenle Gidilir

Açıköğretimin her bölümü farklı bir eğitmen profili gerektirir. Ancak ortak nokta, bilgilerin taze olmasıdır. Açıköğretim sınav sonuçlarında başarı için birçok sınavı başarıyla geçmiş eğitmen kadromuzdan destek alabilirsiniz. Her bölüme göre değişecek olan eğitmen kadromuz alanına hakim üniversiteli öğrencilerden oluşur. Açıköğretim öğrencisinin gördüğü konuları ona en iyi şekilde aktaracak olan eğitmenimiz ile işler çok daha kolay yürüyecektir.

Güz döneminin, dönem sonu sınavı 13-14 Ocak 2018 tarihlerinde gerçekleştirilecektir. Bunu; 2018’in Nisan ayında gerçekleştirilecek olan bahar dönemi ara sınavı izleyecektir. Son olarak 2 ve 3 Haziran 2018 tarihlerinde bahar dönemi dönem sonu sınavı yapılacaktır. En fazla 3 dersi, bu sınavlarda veremeyen öğrenciler için de 21 Temmuz 2018’de üç ders sınavı gerçekleştirilecektir. Açıköğretim sınav sonuçlarının iyi gelmesi için geç kalınmış bir şey yok. Siz de doğru bir eğitmen ile yapacağınız özel dersler ile bu süreci verimli geçirebilirsiniz. Dinamik Özel Ders ekibi olarak talebiniz anında biz destek vermeye hazırız.

HEMEN ÖZEL DERS AL



 

Recent Posts

Leave a Comment

Start typing and press Enter to search

ders çalışılacak yerlerYKS YARIYIL HIZLANDIRMA 2019
WhatsApp Whatsapp Bilgi Hattı için Tıklayın