Hangi Yabancı Dili Öğrenmeliyim?

 In Eğitim Yazıları

Hangi Yabancı Dili Öğrenmeliyim
[Toplam: 2   Ortalama: 5/5]

yabancı dil

Teknolojinin ve iletişim imkanlarının son hızla arttığı günümüz dünyasında her şey çok daha hızlı ilerliyor. Bu ilerleme insanların birbirleriyle olan iletişiminin süratli bir şekilde gerçekleşmesini zorunlu kılıyor. Bu iletişimin kalitesi ve süratinin yüksek olması için de iyi bir yabancı dil bilgisi şart. Yabancı dil öğrenimin meslek hayatında bir hatta birkaç adım öne çıkmak için küçük yaşlardan itibaren öğrencilerin, üzerine yoğunlaşması gereken bir konudur. Ancak hangi yabancı dilin öğrenileceğine ilişkin doğru karar almak gerekir. Dolayısıyla bu konunun üzerine yoğunlaşmak gerekir. Maddeler halinde yabancı dil öğreniminde tercih edilmesi gereken dört dili şu şekilde sıralayabiliriz:

  1. İngilizce: Hangi yabancı dili öğrenmeliyim sorusuna verilecek yanıt hiç şüphesiz İngilizcedir. Günümüzde herhangi bir işe alımda İngilizce bilgisinin göz ardı edildiğine rastlamak imkansızdır. Eleman alımında aranılan ilk özellik İngilizce bilip bilmediğidir. Uluslararası ticaret başta olmak üzere ülke sınırlarından dışarı adımınızı attığınızda üst düzey bir İngilizce eğitiminin gerekliliğini anlamak zor olmayacaktır. Bu sebeple yabancı dil öğreniminde ilk tercih olarak İngilizce düşünülebilir.
    İngilizce özel ders veya grup dersi hakkında bilgi almak için tıklayın

 

  1. Almanca: Türkiye gerek Almanya’ya Türkiye’den göç etmiş insanlar gerekse ticaret hacmi itibariyle Almanya ile önemli bağlantılara sahip olması nedeniyle Almanca, tercih edilecek yabancı dillerden biridir. Nitekim; Almanya ile Türkiye arasındaki ticaret hacmi ve kültürel bağlar düşünüldüğünde, aynı zamanda Almanya’daki eğitim olanakları da hesaba katıldığında iyi bir Almanca eğitimi öğrencinin önünde pek çok kapı açacaktır.

         Almanca özel ders veren eğitmenlerimizi görüntülemek için tıklayın

  1. Fransızca: Uluslararası kariyer planlaması yapan öğrenciler için Fransızca yabancı dil eğitiminde çok ama çok önemli bir seçenektir. Öyle ki pek çok uluslararası kurum ve kuruluşlarda Fransızca, resmi dil olarak kabul edilmektedir. Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği, UNESCO, NATO, OECD gibi pek çok kuruluşta Fransızca ana dil olarak kabul edilmektedir. Aynı zamanda Uluslararası Spor Hukuku’nda da önemli bir yer tutan Fransızca, dünya üzerinde en çok konuşulan yabancı dillerden biridir. Bu da Fransızca öğrenimini üst düzey bir kariyer için cazip hale getirmektedir.

 

  1. Arapça: Türkiye’nin son yıllarda ekonomik işbirliğini arttırdığı coğrafyalardan biri de Arap coğrafyasıdır. Oldukça yüksek bütçeli ticari faaliyetler yürütülen Arap ülkeleriyle bağlantılı çalışan Türk firmalarında kariyer sahibi olabilmek için Arapça eğitimi oldukça önemlidir. Bu sebeple Arapça’nın, yabancı dil eğitimi için mutlaka akılda tutulması gerekir.

Öğrenmek istediğiniz yabancı dil için özel ders formumuzu doldurmanız yeterlidir.

HEMEN ÖZEL DERS ALSummary
Hangi Yabancı Dili Öğrenmeliyim?
Article Name
Hangi Yabancı Dili Öğrenmeliyim?
Description
Hangi yabancı dil daha avantajlıdır? Öğrenmesi kolay yabancı diller. Getirisi en yüksek olan yabancı dilleri sizin için sıraladık.
Author
Recent Posts

Leave a Comment

Start typing and press Enter to search

diyetisyenlik bölümüyks'de başaralı olmanın yolları
WhatsApp Whatsapp Bilgi Hattı için Tıklayın