Mutlaka Okunması Gereken 5 Kişisel Gelişim Kitabı

 In Eğitim Yazıları

Mutlaka Okunması Gereken 5 Kişisel Gelişim Kitabı
[Toplam: 6   Ortalama: 3.2/5]

Kişinin öğrencilik ve meslek hayatında daha iyi noktalara gelebilmek için zihinsel olarak kat etmesi gereken aşamalar vardır. Hayat boyunca insan pek çok zorluklarla karşılaşır ve bu sıkıntılar karşısında verilen tepkiler o insanın hangi noktalara çıkabileceğini belirler. Öğrencilik hayatı da meslek hayatı da bu noktada, insanın kendinin test etmesini sağlayan pek çok güçlükle doludur. Bu sebeple insan, kişisel gelişimine önem vermeli, bu konuda kendini iyi eğitmelidir. Kişisel gelişim için başvurulabilecek çok önemli fikir insanları ve onlar tarafından yazılan kitaplar vardır.

Kişisel gelişiminiz için okumanızı tavsiye edeceğimiz beş kitap şu şekildedir:

Daniel Goleman – Duygusal Zeka:

duygusal zeka

 

 

Bu kitapta, doğuştan gelen zekanın kişinin hayatta yakalayacağı başarıların tek kıstası olup olmadığı derin düşünce süzgeçlerinden geçilerek anlatılmaktadır. Daniel Goleman, bu kitabında IQ kavramı üzerinde durmuş ve bu kavramın hayattaki başarının tek ölçütü olmadığını belirtmiştir. Hayatta başarılı olmanın çeşitli yolları olduğu bilincini aşılayan bu kişisel gelişim kitabında, başarı kavramına başka bir pencereden bakacaksınız.

 

 


Doğan Cüceloğlu – Savaşçı:

savaşçı

 

 

Kişisel gelişim kitaplarında insan ve insanın davranışları üzerinde sıkça duran Doğan Cüceloğlu, bu kitabında, gündelik hayatın zorlukları ile kişisel gelişim arasındaki ilişkiyi ele almıştır. Kişinin mutluluğa ulaşma noktasında hangi düşüncelerle boğuştuğu bu kitapta etkileyici bir üslupla anlatılmıştır.

 

 

 

Üstün Dökmen – Eşitler Evi:

eşitler evi

 

Yaptığı televizyon programlarıyla da adından sıkça bahsettiren Üstün Dökmen, bu kitabında ev ve işyerindeki baskın şahsiyetler üzerinden “eşitler evi” kavramı verdiği ortamın oluşması için kişi davranışlarında ne tarz değişikliklerin meydana gelmesi gerektiği üzerinde durmaktadır. Üstün Dökmen çeşitli örneklerle fikirlerini somutlaştırdığı son derece etkileyici bir kişisel gelişim kitabını bizlere sunmaktadır.

 

 

 

 

Oğuz Saygın – Negatif Limanlardan Pozitif Sulara:

negatif limanlardan pozitif sulara

 

Yazar bu kitabında kişinin, hedeflerine ulaşma yolculuğunda geçtiği aşamaları, düşünce dünyasındaki çatışmaları konu almaktadır. Yazar kendisinden de örnekler verdiği bu kişisel gelişim kitabında oldukça çarpıcı bir anlatımla başarının sırlarını bizlerle paylaşıyor.

 

 

 

Mümin Sekman – Her Şey Seninle Başlar:

her şey seninle başlar

 

Yazar bu kişisel gelişim kitabında ilköğretim öğrencilerini hedef kitle olarak belirlemiştir. Kitap kapağında da bu hususun altı çizilmiştir. Zorlu hayat yolculuğuna başlayan öğrencilerin, hayatta başarıyı yakalamaları için ise şu düşünce vurgulanmaktadır: “Çaresizlik öğrenilmiştir. Başarılı olmak da öğrenilebilir.” Bu düşünce üzerinden yola çıkan kitap; çocuğun kendine inanmasını hedef alan, son derece bir çalışmadır.

Summary
Mutlaka okunması gereken 5 kişisel gelişim kitabı
Article Name
Mutlaka okunması gereken 5 kişisel gelişim kitabı
Description
Öğrencilik ve eğitim hayatında yardımcı olacak 5 kişisel gelişim kitabını sizin için derledik
Author
Recent Posts

Leave a Comment

Start typing and press Enter to search

yabancı dildiş hekimliği fakültesi hakkında bilgiler
WhatsApp Whatsapp Bilgi Hattı için Tıklayın