Fizik Nasıl Çalışılır

 In Eğitim Yazıları

Fizik Nasıl Çalışılır
[Toplam: 3   Ortalama: 3/5]

fizik nasıl çalışılır?

Fizik, öğrenciler tarafından çokça zorlanılan derslerden biridir. Öte yandan iyi bir lise ve iyi bir üniversite için ise olmazsa olmazdır. Öğrencilerin sınavlarda büyük zorluklar yaşayabildiği bu ders üzerinde doğru bir çalışma programı başarıyı getirecektir. Öğrenciler, fizik dersi ile her daim karşılaşacaklarının farkında olmalıdırlar. Dolayısıyla fizik nasıl çalışılır sorusuna doğru bir cevap vermek gerekir. Ve bu cevap kapsamında iyi bir çalışma programı izlenmelidir.

Aksi tutum sınav yolunda öğrencilere önemli bir darbe vurabilir. Üniversite sınavlarında da fizik son yapılan değişiklikler ile birlikte ilk oturum olan Temel Yeterlilik Testi’nde yerini almıştır. Öğrenciler 20 adet Fen Bilgisi sorusu çözeceklerdir. Bunların yedi tanesi ise fizik sorusu olacaktır. O halde fizik nasıl çalışılır sorusuna derinlemesine inerek maddeler halinde inceleyelim:

  • Öncelikle, öğrencilerin fizik dersiyle ilgili olarak kavramlar üzerinde hakimiyet kurması gerekir. Fizik dersinin kendisine özgü pek çok kavramı vardır. Aynı şekilde bu kavramlar harfler ile gösterilirler. Çok sayıda harf ve kavramdan oluşan fizik dersinde, bu kavram ve harflere hakim olmak başarının önemli anahtarlarındandır. Fizik nasıl çalışılır sorusu sorulduğunda akla gelecek ilk cevaplardan birinin bu kavramlar üzerinde sağlam bir hakimiyet kurmak olduğunu söyleyebiliriz.

 

  • Kavramlar gibi konular üzerinde de hakimiyet kurma gerekliliği tartışılamaz. Fizik dersinde konular birbiriyle bağlantılı olabilmektedir. Dolayısıyla bir konunun eksik kalması bir sonraki konuya hafife alınmayacak etkide bulunabilir. Öğrenciler bu sebeple tam olarak kavrayamadıkları konuları mutlaka öğrenmek durumundadır.

 

  • Geniş bir kavram, harf, kurallar bütünü olan fizik dersinde konuların unutulmaması açısından genel tekrar çalışmaları önem taşımaktadır. Fizik nasıl çalışılır dendiğinde tekrar yapılması gerekliliği unutulmamalıdır. Birtakım kavramlar üzerinden şekillenen fizik dersinde bu kavramların ne anlama geldiği, nerede önem taşıdığı gibi hususlar, sağlam bir tekrar yapılmaması halinde kolaylıkla unutulup gidebilecektir.

 

  • Test çalışması fizik nasıl çalışılır sorusuna verilecek önemli cevaplardan bir tanesidir. Kavramları, konuları, formülleri zihne sağlam bir şekilde kazımak için çok sayıda test çözümü yapmak gerekir. Böylelikle öğrenciler, edinmiş oldukları bilgileri hangi soruya nasıl uygulaması gerektiği noktasında deneyim kazanacaklardır. Lise ve üniversitelere giriş için öğrencilerin test çözme noktasında kendilerini geliştirmiş olmaları gerektiği düşünüldüğünde bu hususun fizik başarısı yolunda önemli bir nokta olduğunu söylemek gerekir.

 

  • Özel ders çalışması yapmak da fizik dersinde başarı yakalamak için kritik bir noktadır. Doğru bir eğitmen fizik dersinde öğrenciye büyük bir yarar sağlar. Gerek bilgi birikimi gerekse bildiklerini aktarabilme kabiliyeti anlamında eğitmenin, özel ders başarısında rolü büyüktür. İyi bir eğitmen, fizik nasıl çalışılır sorusuna doğru cevabı verme anlamında da öğrenci için yol gösterici olacaktır.

 

  • Genç ve dinamik üniversiteli eğitmen kadromuzla verdiğimiz özel ders çalışmalarıyla öğrencilerin fizik dersiyle yaşadığı sorunların çözümünde yardımcı olmaktayız. Öğrencinin dilinden konuşabilen, genç ve fizik dersinde sağlam bir hakimiyeti bulunan eğitmen kadromuz verimli bir özel ders çalışması için öğrencinin yanındadır.

 

  • İkinci maddede kısmen belirttiğimiz hususun altını bu maddeyle çizmekte yarar görüyoruz. Fizik dersi, çok sayıda bağlantılı konudan oluşur. Her bir konu, takip eden konuya olan hakimiyetin nasıl şekilleneceğine etki eder. Test çözümlerinde de bu husus açıkça ortaya çıkar. Fizik dersi, her bir konu üzerinde öğrencini tam hakimiyet kurmasını gerektirir. Bu bakımdan öğrenci, anlamadığı noktayı derhal sorarak öğrenmelidir. Bu da doğru bir eğitmenle yapılacak verimli bir özel ders çalışmasını zaruri hale getirir. Dinamik özel ders ekibi olarak biz, bu noktada öğrencilere yardımcı olma gayretindeyiz. Öğrencinin takıldığı her noktayı rahatlıkla sorabileceği eğitmen kadromuzla sağlam bir özel ders çalışması için siz de dinamik özel ders ekibinden faydalanabilirsiniz.
Summary
Fizik Nasıl Çalışılır
Article Name
Fizik Nasıl Çalışılır
Description
Fizik Nasıl Çalışılır? Fizik Çalışma Taktikleri. Fizik çalışırken dikkat edilmesi gereken noktalar. Fizik dersi ve çalışma stratejileri
Author
Recent Posts

Leave a Comment

Start typing and press Enter to search

üniversite öğrencileri için ders çalışma eviçocuğum ders çalışmıyor
WhatsApp Whatsapp Bilgi Hattı için Tıklayın