Çocuğum Ders Çalışmıyor Ne Yapmalıyım?

 In Eğitim Yazıları

Çocuğum Ders Çalışmıyor Diyen Veliler Ne Yapmalı
[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

çocuğum ders çalışmıyor

Çocukların ders çalışmaması velileri çok zor durumlarda bırakır. Öyle ki, çocuğun çalışma disiplinindeki aksaklıklar lise ve üniversiteleri nerede okuyacağı gibi çok önemli konular üzerinde belirleyicidir. Nihayetinde tüm bunlar başarılı bir meslek hayatını da imkansız kılar. Haliyle, velileri telaşlandıran ciddi bir sorun olarak karşımıza çıkar çocukların ders çalışmıyor olması. O halde çocuğum ders çalışmıyor diyen veliler birtakım çözüm yolu aramalı ve bu sorunu ortadan kaldırmalıdır. Unutmamak gerekir ki her bir çalışma, çocuğun geleceğine yaptığı yatırımdır aslında. Çocuklar küçük yaşlarda belki bunun farkında olmayabilirler ancak iyi bir eğitim öğretim almadan, günümüz dünyasında başarılı ve mutlu bir hayat yaşamak gerçekten çok zordur. O halde çocukların çalışmamasına ilişkin sorun karşısında ne gibi yollar izlenebileceği hususunu detaylı bir şekilde inceleyelim:

  • Çocuğun derslere olan yaklaşımını yumuşatmak gerekir. Ders çalışmak bir çocuk için son derece sıkıcı bir aktivite gibi görülebilir. Bu durumda çalışmamak konulara olan hakimiyetin zayıf kalmasına sebebiyet verir. Dersleri anlamayan çocuk çalışmaktan iyice uzaklaşır. Dolayısıyla ilk iş olarak çocuğa, dersleri anlamanın ders çalışmakla gerçekleşeceğinin aktarılması gerekir. Sistemli bir çalışma programıyla konular üzerinde hakimiyet kuran çocuk bu başarının getirdiği iştahla ders çalışma aktivitelerine daha sık zaman ayıracaktır.

 

  • Ders çalışmayı çocuk için sosyal bir etkinlik haline getirmek de çocuğum ders çalışmıyor diyen veliler için başvurulabilecek yöntemdir. Bir kez daha altını çizmek gerekirse ders çalışmayan çocukları, buna yönelten ilk gerekçe çalışmanın sıkıcı olduğunu düşünmeleridir. Halbuki arkadaşlarıyla birlikte çalışmalar gerçekleştiren öğrenci, çalışmaktan keyif almaya başlayacaktır. Bu çalışmalar, ders başarısını arttırdıkça çalışmanın karşılığını aldığını anlayan öğrenci sistematik olarak çalışmalarını sürdürecektir.
  • Çalışmayı sosyal hale getirebileceğiniz önemli yollardan biri de özel ders çalışmalarıdır. Öğrenci, dilinden anlayan bir eğitmenden alacağı özel dersler ile çalışmalarını arttırabilecektir. Bu noktada doğru eğitmen seçiminin altını çizmek gerekir.

 

  • Dinamik özel ders ekibi olarak, üniversiteli genç ve dinamik eğitmen kadromuzla çocukların hislerini paylaşıyor, bu doğrultuda onlara özel ders veriyoruz. Öğrenci, rahatlıkla kafasına takılan her konuyu sorabileceği bir eğitmenden aldığı derslerle gerekli çalışmaları yapıyor. Çocuğum ders çalışmıyor diyorsanız, dinamik özel ders ekibi tam da aradığınız desteği vermeye hazır.

 

  • Öğrenci için çalışmayı zevkli hale getirmeyi hedefliyoruz. Bakırköy’de bulunan ofisimizde bireysel özel derslerimiz kadar grup halinde özel ders çalışmaları da gerçekleştiriyoruz. Böylelikle öğrenci, arkadaşlarıyla ders çalışarak aynı zamanda sosyal bir ortamın parçası oluyor. Karşılıklı fikir alışverişi, tartışmalar yoluyla öğrenim çok daha sağlıklı ve kalıcı hale geliyor. Bu bakımdan çocuğum ders çalışmıyor diyorsanız dinamik özel ders ekibi olarak, geniş eğitmen kadromuzla sizin yanınızda olacağımızdan emin olabilirsiniz.

 

Belirttiğimiz gibi. Çocuğum ders çalışmıyor sorununu çözmenin bir numaralı formülü, çalışmanın çocuk için sıkıcı bir aktivite olmaktan çıkarılmasıdır. Bu, karşılıklı diyalog yoluyla da sağlanabilir. Çocuğa sosyal bir çalışma ortamı tedarik ederek de. Çocuğun, ders çalışma üzerindeki bu algısı kırılırsa gerisi kolaylıkla gelecektir.

 

HEMEN ÖZEL DERS AL.

Recommended Posts

Leave a Comment

Start typing and press Enter to search

fizik nasıl çalışılıryks öğrencileri
WhatsApp Whatsapp Bilgi Hattı için Tıklayın