LİSEYE GEÇİŞ SINAVI ÖRNEK SORULARI

 In Eğitim Yazıları

Liseye Geçiş Sınavı Örnek Soruları Açıklandı
[Toplam: 1   Ortalama: 5/5]

liseye geçiş sınavı örnek soruları

liseye geçiş sınavı örnek soruları

Liseye Geçiş Sınavı örnek soruları Milli Eğitim Bakanlığı’nın resmi internet sitesinde erişime açıldı. Öğrenciler bu site üzerinden Liseye Geçiş Sınavı örnek sorularını 28 Aralık 2017 tarihi itibariyle görebilecekler. Milli Eğitim Bakanlığı, bugün sabah saatlerinde yaptığı duyuruda liseye geçiş sınavı örnek sorularının erişime açılacağının duyurusunu yapmıştı.

Hangi Derslerden Kaçar Soru Var

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanan Liseye Geçiş Sınavı örnek soruları incelendiğinde Türkçe, Matematik ve Fen Bilimleri derslerinden 20’şer soru olduğunu görüyoruz. Bununla birlikte T.C. İnkılap Tarihi Ve Atatürkçülük, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve Yabancı Dil derslerinden ise 10’ar soru sorulacak. Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada Liseye Geçiş Sınavı’nda sadece 8. Sınıf müfredat derslerinden soru sorulacağı belirtilmişti. Bu kapsamda Liseye Geçiş Sınavı örnek sorularının da 8. sınıf müfredat konuları üzerinden hazırlandığını belirtmek gerek. Öte yandan

Sınav Nasıl Gerçekleşecek

Liseye Geçiş Sınavı sözel bölüm ve sayısal bölüm adında iki oturumda gerçekleştirilecek. 50’şer sorudan oluşacak olan bu oturumlarda öğrencilerin, sözel bölümler için 75, sayısal bölüm için ise 60 dakikası olacak. Bu noktada Liseye Geçiş Sınavı örnek soruları incelendiğinde sözel bölümde bulunan Türkçe, T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük, Yabancı Dil derslerinin sorularının öğrenciler için okuma mesaisini arttırması sebebiyle bu yönde bir zaman tasarrufunda bulunulduğu kanaatine varmak mümkün. Bununla birlikte her iki oturum için de öğrencinin, adı geçen dersler ile ilgili temel bilgilerinin yeterli olup olmadığının test edildiğini söyleyelim. Siz de Liseye Geçiş Sınavı örnek sorularını görmek için buraya tıklayınız.

 

 

HEMEN ÖZEL DERS ALRecent Posts

Leave a Comment

Start typing and press Enter to search

paragraf soruları nasıl çözülürhemşirelik bölümü hakkında bilgiler
WhatsApp Whatsapp Bilgi Hattı için Tıklayın