TEOG ÖZEL DERS

teog özel ders

teog özel ders

TEOG, temel eğitimde ortaöğretime geçiş sisteminin kısaltılmış adıdır. Bu sisteme göre Yerleştirmeye Esas Puan; Merkezi Yazlı Sınavlar ve Yıl Sonu Başarı Puanı ile birlikte ortaya çıkacaktır.

 

TEOG 8. sınıflarda 6 temel dersten merkezi sınavlarla uygulanıyor. Bu temel dersler; Türkçe, matematik, fen bilimleri, din kültürü ve ahlak bilgisi, Türkiye Cumhuriyeti inkılap tarihi ve Atatürkçülük ve yabancı dildir. 1. Dönem sınavları kasımın son haftası, 2. dönem sınavları ise nisanın son haftası yapılmaktadır. Bu sınavlara hazır duruma gelebilmeniz için TEOG özel ders desteği önemli bir yardımcıdır.

TEOG Hesaplamaları

TEOG’da iki yazılısı olan derslerin birinci yazılısı, üç yazılısı olan derslerin ikinci yazılısı merkezi sistemde yapılır. Sınav soruları; öğrencilerin kazanımlarını dikkate alarak yorumlama, analiz yapma, eleştirel düşünme, sonuçları tahmin etme, problem çözme ve benzeri yeterlilikleri ölçecek nitelikte hazırlanmaktadır. Her ders için 20 çoktan seçmeli soru ve 40 dakika süre verilmektedir. Sorular 4 şıklı ve yanlış cevaplar doğruları götürmemektedir. Öğrenci her yaptığı doğru için 5 puan almaktadır.

6, 7 ve 8. sınıflarda, öğrencinin derslerden aldığı yılsonu puanlarının haftalık ders saati ile çarpılarak elde edilen toplam puan toplamının, haftalık ders saati toplamına bölümü ile hesaplanan puan Yıl Sonu Başarı Puanını oluşturur. Puanlama 100 üzerinden yapılmaktadır.

Derslerin ağırlık katsayıları Türkçe 4, matematik 4, fen bilimleri 4, din kültürü ve ahlak bilgisi 2, Türkiye Cumhuriyeti inkılap tarihi ve Atatürkçülük 2, yabancı dil 2 olmak üzere toplam 18 olacaktır.

Ortak sınavlar kapsamında, sınavı gerçekleştirilen derslerden alınan puanlar kendi ağırlık katsayıları ile çarpılacaktır. Çarpımların toplamından elde edilen değerin derslerin ağırlık katsayılarının toplamına bölünmesi suretiyle ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı hesaplanacaktır. Puanlama 700 tam puan üzerinden yapılacaktır.

Öğrencilerin 6, 7 ve 8’inci sınıf yıl sonu başarı puanları ile 8’inci sınıf ağırlıklandırılmış ortak sınav puanı toplanacaktır. Elde edilen toplam ikiye bölünerek yerleştirmeye esas puan elde edilecektir. Puanlama 500 tam puan üzerinden yapılacaktır.

Bu puanlamalarda üst sıralara çıkabilmeniz elinizdeki sınırlı zamanı verimli kullanabilmeniz ve sistemli çalışabilmenizden geçer. Okulla beraber ilerleyen bu süreçte TEOG özel ders alacağınız eğitmenlerimiz, bu zorlu hazırlık sürecinde yükünüzü azaltacaktır. TEOG özel ders ile alanında uzman eğitmenlerimizle birebir yapacağınız her çalışma sizi başarıya bir adım daha yaklaştıracaktır.

TEOG Yerleştirme

8’inci sınıfı başarıyla tamamlayan öğrenciler, yerleştirme işlemleri için tercih ve yerleştirmeye esas nakil başvurusunda bulunabilecektir.

Fen liselerine, sosyal bilimler liselerine, anadolu liselerine, mesleki ve teknik anadolu liselerine, çok programlı anadolu liselerime, mesleki ve teknik eğitim merkezlerine, anadolu imam hatip liselerine, açık öğretim kurumlarına, özel öğretim kurumları genel müdürlüğüne bağlı özel okullara merkezi sistemleri öğrenci yerleştirmesi yapılacaktır.

Hayalini kurduğunuz okula giden yol mevcut eğitim sistemimizde sınavlarla örülüdür. Bu sınavların ilki olan TEOG’da başarılı olmak hem kendinize olan güveninizi arttıracak hem de eğitim hayatınızdaki başarının kapılarını açacaktır. TEOG özel ders ile bu sürecin üstesinden rahatlıkla gelecek, temellendireceğiniz bilgilerle gireceğiniz diğer sınavlara da hazır hale gelmiş olacaksınız.

 

 

ÖZEL DERS ALStart typing and press Enter to search

WhatsApp Whatsapp Bilgi Hattı için Tıklayın