TYT ÖZEL DERS

tyt özel ders

tyt özel ders

TYT (Temel Yeterlilik Sınavı) üniversiteye giriş yolunda 2017-18 eğitim sezonuyla birlikte uygulanmaya başlanacak olan iki oturumlu yeni sınav sisteminin ilk oturumudur. Bu oturumda 40’ar adet Türkçe ve Matematik sorusu cevaplayacak olan öğrenciler, hayallerini kurdukları üniversite için ilk adımı atacaklar. Öğrencilerin bir gününü alacak olan bu sınav atmosferinde, başlangıcı iyi yapmak hiç şüphesiz ikinci oturum için öğrenciye büyük avantaj sağlayacak, aynı zamanda özgüvenini arttıracaktır. Bundandır ki TYT hazırlığının eksiksiz olması, öğrenci için sınav ortamına birkaç adım önde girmek anlamına gelecektir. Bu hazırlığı planlı bir şekilde gerçekleştirmek için öğrencinin yapacağı bireysel çalışmaların yanında TYT özel ders de etkili bir çözüm yolu olacaktır.

TYT Özel Ders Önemi

Uzun bir sınav sürecini tek başına yönetmek, öğrenci için çok zordur. Bunda en önemli sebep; öğrencilerin verimli çalışmanın nasıl gerçekleştirileceği noktasında sağlıklı karar almakta zorlanması, kimi zaman gereğinden fazla çalışma yüküyle hem fiziksel hem de zihinsel olarak kendini yıpratması olasılığıdır. TYT özel ders ile bu sorunların üstesinden gelmek mümkündür. Türkçe ve Matematik alanında bilgi birikimi yüksek ve öğrenciyle sağlıklı iletişim kurabilecek bir kişinin desteği süreci çok daha sağlıklı ve öğrenci açısından rahat bir hale getirecektir. Öğrencinin TYT özel ders ile Türkçe ve Matematik konularını karşılıklı iletişim yoluyla daha rahat bir şekilde öğrenmesi mümkün olduğu gibi zorlandığı veya anlamadığı noktalarda kendisini derhal aydınlatabilecek bir kişiyi yanında bulması öğrenimi çok daha hızlı ve kalıcı hale getirecektir.

Bu bakımdan TYT özel ders için velilerin yapacağı tercihler de büyük önem taşımaktadır. Bu seçim; öğrencinin, kendini rahatlıkla ifade edebileceği ve sorunlarını anlayabileceğinden emin olduğu bir kişi olmalıdır. Bu şartı, öğrenciyle benzer tecrübeleri kısa süre önce yaşamış bir eğitmende bulabilirsiniz. Veliler; bu sınavın öğrenci açışısından inişli çıkışlı, her türlü sonucu bünyesinde barındıran zor bir süreç sonunda kazanıldığını unutmamalı, bu sebeple bütün bu zorlu süreci her yönüyle paylaşabilecekleri kişileri seçmelidirler. Bu şartlar sağlandığı takdirde TYT özel ders süreci boyunca öğrenci ve veli her türlü sorunda fikir alabilecekleri, sağlıklı çalışma programları hazırlayabilecekleri ve her an koordineli olarak süreci yönlendirebilecekleri bir eğitmeni her daim yanlarında bulacaklardır. Bununla birlikte gerek Türkçe gerekse Matematik derslerinde başarının yolu konuları her yönüyle

kavramaktan, özümsemekten geçer. Bu noktada genç, dinamik bir eğitmenin yardımıyla sürec verimli bir şekilde yürütülebilecektir.

Özel derste genç, dinamik eğitmenin önemi

Sınav sürecinin yukarıda belirtilen kriterler esas alınarak TYT özel ders alarak yürütülmesi halinde hayalleri kurulan üniversite hedefine emin adımlarla yürümek mümkün olacaktır. Bu noktada genç, dinamik ve zamanını büyük bir rahatlıkla öğrenciye ayırabilecek eğitmenlerin önemi büyüktür. Özel ders hizmetini sadece bir iş gözüyle bakmayan, sınav sürecini öğrenciyle birlikte yaşayan, bilakis kendisi de öğrenci olan ekibimiz yenilenen sınav sisteminde öğrencilere yardımcı olmak için her türlü çabayı eksiksiz gösterecektir. Genç bir eğitmenin bu noktada en büyük önemi öğrenciyi, sınav süreciyle ilgili her türlü gereksiz streslerden uzak tutmak olacaktır. Zira sınav sürecini yaşayan bir öğrencinin uzak tutulması gereken en önemli unsurlar sınav hakkında gereksiz korkular ve abartılardır.

Doğru eğitmen, öğrenciyi bu gibi olumsuz etmenlerden uzak tutarak, bizzat kendi başarılarından da yola çıkarak sınavı kazanmak için öğrenciyi daha rahat bir psikolojik duruma getirmeyi başaracaktır. Bunu başarmak için en önemli noktaysa hiç şüphesiz öğrencinin sınavla ilgili konularda gerekli bilgi birikimini edindiğinden emin hale getirmektir. Tüm bunlar göz önünde bulundurulduğunda doğru eğitmenlerle gerçekleştirilecek bir TYT özel ders süreci ile başarılı bir sınav sonucuna ulaşmak mümkün olacaktır.

ÖZEL DERS ALStart typing and press Enter to search

WhatsApp Whatsapp Bilgi Hattı için Tıklayın