Kolay İngilizce Kelime Ezberleme Yöntemleri

 In Eğitim Yazıları

Kolay İngilizce Kelime Ezberleme Yöntemleri
[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

kolay ingilizce kelime ezberleme yöntemleri

Günümüz dünyasında İngilizce bilmeden mesleki olarak yükselmek bir hayli zordur. Kendine parlak bir gelecek planı çizen, daha doğrusu çizmek isteyen herkes İngilizce öğrenimini en üst seviyede gerçekleştirmek zorundadır. Bu kimi için zor kimi için kolay olabilir. Ancak şartlar ne olursa olsun İngilizce’yi öğrenmek kaçınılmaz bir zorunluluktur. İngilizce öğreniminde insanların, çoğunlukla en çok takıldıkları nokta kelime haznesini geliştirmektir. İngilizce kelimeleri hafızada tutma noktasında pek çok kişi sorun yaşamaktadır. Grammer hakimiyeti arttırılmasına karşın kelime bilgisinde zayıf kalınabilmektedir. Bu sıkıntıyı aşmak için elbette birtakım yollar mevcuttur. Kolay İngilizce kelime ezberleme yöntemlerini kullanmak suretiyle herkes daha fazla kelimeyi aklında tutmayı başaracaktır. Öyleyse bu yöntemlere göz atalım:

  • İngilizce İlgi Alanları Edinmek: Pek çok kişiden, “İngilizce’yi nasıl öğrendin?” sorusuna, ilgi alanı sayesinde bunu başardığı şeklinde yanıt bulmanız mümkündür. İngilizce dilinin yoğun olarak kullanıldığı ilgi alanları edinerek hiçbir şekilde sıkılmadan, büyük bir keyifle İngilizce kelime öğrenebilirsiniz. Bu; yabancı film veya dizi izlemek, İngilizce haber veya makale okumak, hatta İngilizce dilinin kullanıldığı bir oyun oynamak bile olabilecektir. Burada önemli olan kelimeleri telafuzuyla birlikte öğrenmenin mümkün olmasıdır.

 

  • Soru – Cevap Çalışması: Karşılıklı yapılacak soru – cevap çalışması da kolay İngilizce kelime ezberleme yöntemlerinden biridir. Öğrenci karşısındaki kişiye İngilizce kelimeyi sordurup kendisi cevabı vererek İngilizce kelime ezberlemeyi kolaylaştırır. Zira bu yol, aynı zamanda işitsel hafıza üzerinde de etkili olmaktadır.

 

  • Kelimeleri Karşıt Veya Eş Anlamlılarıyla Birlikte Ezberleme: Bu yöntem öğrenciye, kelimeyi çağrışım yoluyla hatırlatmaktadır. Şöyle ki; bir kelimeyi karşıt ve eş anlamlı kelimeleriyle birlikte ezberleyen öğrenci, bu kelimeyi gördüğü anda eş anlamlı veya karşıt anlamlı kelimelerden biri muhakkak aklına gelecektir. Zaman geçtikçe de kelimenin anlamı kalıcı bir şekilde hafızada yer edinecektir.

 

  • Gece Kelime Ezberleme Çalışmalarına Zaman Ayırmak: Kolay İngilizce kelime ezberleme yöntemlerinden biri de yatmadan hemen önce belirli bir vakti İngilizce kelime öğrenmeye ayırmaktır. Gece ezberlenen bilgiler hafızada çok daha kolay tutulur. Bu herhangi bir ders için de geçerli olduğu gibi İngilizce kelimeler için de geçerlidir. Bu sebeple yatmadan önce en az yarım saatinizi İngilizce kelime ezberlemeye ayırabilirsiniz.

İngilizce özel ders ile ilgili bilgi için aşağıdaki formu doldurunuz

HEMEN ÖZEL DERS ALSummary
Kolay İngilizce kelime ezberleme yöntemleri
Article Name
Kolay İngilizce kelime ezberleme yöntemleri
Description
İngilizce kelime ezberlerken yardımcı olacak öneriler. İngilizce dil eğitimi alırken kelime ezberini kolaylaştıracak yöntemler. İngilizce dil eğitimi
Author
Recommended Posts

Leave a Comment

Start typing and press Enter to search

ispanyolca özel ders hizmetidiyetisyenlik bölümü
WhatsApp Whatsapp Bilgi Hattı için Tıklayın