İNGİLİZCE ÖZEL DERS İSTEYENLERE TAVSİYELER

 In Eğitim Yazıları

İNGİLİZCE ÖZEL DERS İSTEYENLERE TAVSİYELER

ingilizce özel ders

ingilizce özel ders

İngilizce günümüzün en geçerli görülen dillerinden biridir. Sadece internet üzerinden düşünüldüğünde bile içeriklerin çoğunluğunun İngilizce olduğu ortadadır. Evrensel bir yaygınlık ağına sahip olan bu dili bilmek, sizi her zaman bir adım öne taşıyacaktır.

İngilizce öğrenmek için sistemli bir programı sürekli kılmak şarttır. Bunu sağlamanın en doğru yolu ise ingilizce özel ders desteği almaktır.

Her bireyin dil öğrenme becerisi ve süreçleri birbirinden farklıdır. Bu yüzden kendinize uygun, bireyselleştirilmiş bir programla ilerlemek verim almanızı kolaylaştırır. İngilizce özel ders eğitmeniniz ile ihtiyaçlarınıza göre belirlenen süreçte, öğrenme zorluğu çektiğiniz konulara yahut ezberlemekte sorun yaşadığınız kelimelere daha fazla zaman ayrılır. Böylelikle temel sağlamlaştırılır, üstüne ekleme yapmak kolaylaşır.

İNGİLİZCE ÖZEL DERS ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER

1-)İngilizceyi bir sınav (YDS, TOEFL vb.) için mi, yoksa sosyal hayat için mi öğrenmek istediğiniz önemlidir. Dil öğrenme amacınızı belirlemeniz ve hedefleriniz doğrultusunda ilerlemeniz, zamanı daha iyi kullanmanıza yardımcı olur. Böylece günlük hayattaki en büyük sorunumuz olan zamansızlığın içinde, dil öğrenimine ayırdığınız zamanı en verimli şekilde kullanmış olursunuz.

2-)Dil öğrenirken görsel hafızayı destekleyerek çalışmalar yapmak öğrendiklerinizin kalıcılığını arttırır. Bu tekniği çözümlemiş uzman bir eğitmenden ingilizce özel ders alarak dil öğreniminizden kesin sonuçlar alırsınız.

3-)Sürekli tekrar etmek İngilizce öğrenmenin en önemli kurallarından biridir. Konuların üzerinden geçmek, öğrenilen her kelimeyi tekrar tekrar yazmak ve seslendirmek hem hafızadaki bilgileri pekiştirir hem yeni bilgilerin önünü açar. Bu tekrarları yapmak bazen sıkıcı bir hale gelebilir, kendinizi motive etmeniz zorlaşabilir.İngilizce özel ders desteği bu noktada önemini ortaya koyar. Birebir çalışmalar yaptığınız eğitmeninizin sizi desteklemesiyle motivasyonunuz sekteye uğramaz. Devamlı çalışma isteğiniz dürtüldüğünden ilgi kaybı yaşamazsınız.

4-)Hata yapmak dil öğrenmeyi kolaylaştıran unsurlardandır. Edindiğiniz bilgileri kullanarak cümle kurmak ve bunu seslendirmek bilgilerinizi daha kalıcı hale getirir. Kalabalık ders ortamlarında bundan çekinebilirsiniz. Yalnız yaptığınız çalışmalarda ise bunun farkına varmayabilirsiniz. Oysa ingilizce özel derslerde yaşadığınız anlık dikkat eksikliği bile gözden kaçmadığından, yaptığınız hatalardan yola çıkarak bilgilerinizin üstünden geçilir.

 

HEMEN ÖZEL DERS AL 

Recommended Posts

Leave a Comment

Start typing and press Enter to search

yeni sınav sistemi
WhatsApp Whatsapp Bilgi Hattı için Tıklayın