YKS Matematik İçin 5 Kaynak Önerisi

 In Eğitim Yazıları

YKS Matematik Başarısı İçin Uygun Beş Kaynak
[Toplam: 6   Ortalama: 3.2/5]

yks matematik kaynağı

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’na (YKS) hazırlanan bir öğrenci, doğru bir çalışma programı, yüksek konsantrasyon, sağlıklı bir uyku düzeni, verimli bir özel ders çalışması gibi pek çok şeye ihtiyaç duyar. Tüm bunların yanında sınava hazırlık amacıyla kullandığı kaynaklar da öğrencinin başarısına önemli ölçüde etki edecektir. Matematik dersinden bahsediyorsak, kaynak seçiminin öneminin çok daha yukarılara çıktığını belirtmemiz gerekir. YKS matematik kaynağının doğru seçimi, öğrencinin önüne gelen soru çeşitliliği ve kalitesinde son derece önemlidir. Bu sebeple biz de YKS matematik kaynağının doğru seçimi maksadıyla öğrencilere yardımcı olmayı görev biliyoruz. Uzun zamandır gerçekleştirdiğimiz özel ders çalışmalarının sonucu olarak YKS öğrencileri için zorluk dereceleriyle birlikte şu kaynakları tavsiye ediyoruz:

Kartezyen Fasikülleri:

Matematik dersindeki sorunlarını yavaş yavaş çözmeye başlayan öğrenciler için Kartezyen Fasikülleri, doğru bir YKS matematik kaynağı olacaktır. Öğrenciler, bu kaynak ile matematik temellerini daha sağlam hale getirecek, her bir konu için çok sayıda test çözme imkanı bulacaklardır. Böylelikle, çok sayıda soru tarzı görme şansı yakalayacaklardır.

Sonuç Yayınları Fasikülleri:

Matematik ve geometri alanında son dönemde Sonuç Yayınları oldukça başarılı kitaplar çıkarmaktadırlar. Matematik dersine özellikle yoğunlaşıyor olmaları onların kaliteli kaynaklar çıkarıyor olmasında önemli bir rol oynuyor. Bu bağlamda matematik sorularındaki çeşitlilik de onları tercih edilebilir bir YKS matematik kaynağı olarak ön plana çıkartıyor.

Esen Yayınları Konu-Soru:

Esen Yayınları sağlam konu anlatımları ve bu konu anlatımlarını test ile birleştirmesiyle öne çıkarıyor. Test zorluğunu bir tık daha yukarı çıkaran Esen Yayınları, öğrencilere kaliteli pratik çalışmaları vaat ediyor.

Okyanus Konu Soru (Çözümlü):

Okyanus yayınları uzun süredir varlığını sürdürmekte olup kaliteli kaynaklarıyla karşımıza çıkmaktadır. Okyanus yayınları bu kaynakta, konu anlatım ve test sorularının yanına, çözümlü test soruları ekleyerek öğrenci için sağlam bir YKS matematik kaynağı oluşturmakta. Öğrenci bu kaynak ile önemli soru tarzlarının çözüm yollarını görme şansı yakalamaktadır.

Yüzde Yüz Yayınları Fasikül Serisi (Çözümlü):

Yüzde Yüz yayınları, çözümlü test soruları da içeren fasikül serisiyle zoru seven öğrenciler için kaliteli YKS matematik kaynağı niteliğindedir. Bu kaynakta, oldukça zor soru tarzlarının çözüm metotlarını görebileceksiniz.

 

 

HEMEN ÖZEL DERS ALSummary
YKS Matematik 5 Kaynak Önerisi
Article Name
YKS Matematik 5 Kaynak Önerisi
Description
YKS Matematik Kaynak Önerileri. Matematik kaynakları. YKS Matematik için Kaynak Tavsiyeleri. Zor ve Kolay Matematik Kaynakları
Author
Recommended Posts
Showing 4 comments
 • Alp
  Cevapla

  Yks matematik için önerdiklerinin çok işime yaradı, Teşekkürler.

 • can
  Cevapla

  Önermiş olduğunuz YKS matematik kaynaklarını kardeşimle paylaştım faydasını gördü eyvallah

 • Aslıhan
  Cevapla

  Yukarıdaki 5 tane YKS matematik kaynaklarından 2 tanesini zaten çözmüştüm kalan 3 tanesine de bakacağım teşekkürler

 • Boğaçhan Erkoç
  Cevapla

  Önerdiğiniz yks matematik kaynakları çok güzel. Teşekkür ediyorum.

Leave a Comment

Start typing and press Enter to search

erteleme problemi ve erteleme alışkanlığıfizyoterapi bölümü
WhatsApp Whatsapp Bilgi Hattı için Tıklayın