LİSE ÖZEL DERS VE LİSE EĞİTİMİ

 In Eğitim Yazıları

LİSE ÖZEL DERS

lise özel ders

 

Lise eğitimi ve bunda göstereceğiniz başarı, üniversite hayatınızı ve dolayısıyla iş hayatınızı da önemli ölçüde etkiler. Bu başarıyı tek başına elde etmeniz oldukça zordur. Lise özel ders takviyesi ile bu başarıya adım adım ilerlersiniz.

 

 

LİSE EĞİTİMİ

Lise, üniversiteden önceki son adımdır eğitim sistemimizde. Bu yüzden edinilen bilgilerin kalıcılığı her zamankinden daha mühimdir. Temeli sağlam atmak, üzerine ekleyeceğiniz bilgiler için iyi bir fırsat yaratmanız anlamına gelir. Birbiriyle bağlantılandırarak, eski ve yeniyi bir arada kullanarak tüm bilgileri kalıcı hale getirmenin yollarını iyi bilen bir lise özel ders eğitmeninin desteğini almak bu yolda karşılaşacağınız zorlukları azaltır. Görsel hafızanızın da desteklendiği birebir derslerle ilerlersiniz. Konular üzerindeki hakimiyetiniz arttıkça kendinize olan güveniniz artar, bu da sizi bir adım daha ileriye taşır. Kendinize duyduğunuz güven, lise özel ders eğitmeninize duyduğunuz güvenle birlikte ilerler. Bu ikili güven ortamı, aklınızdaki soru ve sorunları daha rahat dile getirmenizi sağlar. Böylelikle eksiklerinizden ve kaygılarınızdan kurtularak başarıyı kovalarsınız.

 

Zorlandığınız ve eksik olduğunuz konuların ancak takviye ile üstesinden gelebilirsiniz. Lise dönemi, beraberinde bir sınava hazırlık sürecini de getirdiğinden yoğun geçen bir dönemdir. Bu dönemde alacağınız lise özel ders takviyesi ile daha programlı ve rahat ilerlemenizi sağlamış olursunuz. Böylelikle konu anlatımlarına, bilgilerin üzerinden geçmeye daha az; soru çözümlerine daha çok zaman ayırabilir ve bu sayede de sınavlara daha yeterli hale gelirsiniz. Gerekli ölçme ve değerlendirmeler de en sağlıklı yapılır duruma geldiğinden, başarmanız çok daha ihtimal dahilindedir.

 

Zaman, hatta zamansızlık günümüzün en büyük problemlerindendir. Lise dönemi düşünüldüğünde bu sorun kendini daha da belli etmektedir. Bunun en büyük sebebi programsızlıktır. Kendi kendinize bir program hazırlayıp uygulamanız ne kadar mümkündür? Oysa deneyimli bir lise özel ders eğitmeni, sizin ihtiyaçlarınız doğrultusunda size özel bir program sunar ve bunu uygulamanızda en iyi yardımcınız haline gelir.

LİSE ÖZEL DERS İLE BİRLİKTE YOL ALIP BİRLİKTE BAŞARMAK

Birlikte yol aldığınız lise özel ders eğitmeni, sizi yakından gözlemlediği için istek ve ihtiyaçlarınızı rahatlıkla belirler. Hem çalışma stratejisini buna göre belirler hem de sizin yolunuzu nasıl belirlemeniz gerektiği konusunda rehberlik eder. Eğitim hayatında bir amaç sahibi olmak o yolda ilerleme motivasyonunu da beraberinde getirir. Çünkü belirlenen amaca ulaşmak için her zaman azim ve şevk üretir insan kendi içinde. Bu motivasyon sekteye uğrar gibi olduğunda ise devreye yine lise özel ders desteği aldığınız eğitmen girer. Yaşayacağınız küçük dikkat eksikliklerinin, motivasyon düşüşlerinin önüne geçer. Sadece bir öğretmen olarak değil, bir rehber ve arkadaş olarak da yanınızda olduğunu gösterir.

 

Lise döneminde sadece eğitim sisteminin zorluğu, sınav dönemi stresi değildir karşılaşılan sorunlar. Buna bir de ergenlik eklenir. Bir ergenin ruh hali, kendini tanıması ve değişimine tanım olmasıyla dalgalanır daima. Onunla aynı frekansta olan lise özel ders eğitmeni, bu dalgalanmaları minimuma indirebilir niteliktedir. Öğrenciden alınan özel dersin belki de en büyük faydası bu destekte ortaya çıkar.

 

Yardım aldığınız eğitmenle aranızdaki yaş farkının az olması, aynı dili konuşmanızı sağlayan nedenlerdendir. Bu da kurulan diyalogu sağlamlaştırır. Böylelikle tüm kaygılarınızı, sıkıntılarınızı, eksiklerinizi ve ihtiyaçlarınızı ve hatta isteklerinizi rahatlıkla dile getirir duruma gelirsiniz. Lise özel ders eğitmeninin eli her zaman omzunuzdadır, desteğini her zaman hissedersiniz. Bu güven ortamı derse olan önyargınızı ortadan kaldırır, sınava dair korkularınızı yok eder. Birlikte başarabilme hissi gelip yerleşir tüm bunların yerine. Bu da zaten başarıyı getirir.

 

Aynı yollardan geçtiğinizi bildiğini bir lise özel ders eğitmeni size okul derslerine ve sınav desteği verdiği gibi, sizi bunların sonrasındaki hayata da hazırlar. Bir rol model olarak hayatınıza dahil olan özel ders eğitmeniniz, tecrübeleriyle motivasyonunuzu sürekli pekiştirir.

 

Başarmak Sizinle Mümkün

Eğitim sisteminin sıkıntıları, sınav değişiklikleri ne kadar gündemimizde olan sorunlar olsa da başarıya giden yol sizden geçmektedir. Tam motive şekilde ilerlediğiniz yolda, lise özel ders takviyesi de alarak, başarmanız en mümkün hale gelir. Elinizde duran geleceğinizi şekillendirme şansınız değerlendirilmeye değer bir şey olarak önünüzdedir. Bunu görüp, bunun için çalışmak ve sonrasında mutluluğu yakalamak size bağlıdır.

 

HEMEN ÖZEL DERS AL 

Recommended Posts

Leave a Comment

Start typing and press Enter to search

dinamikevde özel ders
WhatsApp Whatsapp Bilgi Hattı için Tıklayın