Evde Özel Ders Almak

 In Eğitim Yazıları

EVDE ÖZEL DERS AVANTAJLARI

evde özel ders

evde özel ders

Ders çalışmak, eğitim hayatında başarılı olmanın ön şartıdır. Ders çalışmayı sistemli ve devamlı bir hale getirebilmek, hedefiniz doğrultusunda ilerlemenizi sağlar. Bu da geleceğinizi istediğiniz biçimde şekillendirmeniz anlamına gelir. Bu şekillendirmeyi alanında uzman bir evde özel ders eğitmeni ile yapmak, başarınızı daha sağlam bir yoldan giderek elde etme imkanı sunar.

Neden Evde Özel Ders?

Kalabalık ders ortamları için hazırlanan çalışma programları, ortalama ve standart öğrenme beceri ve zamanları göz önünde bulundurularak hazırlanır. Bu da zamanı verimsiz kullanmaya yol açar. Oysa zaman, günümüzde en büyük kıymetlerimizden biri haline gelmiş durumdadır. Bu yüzden zamanı en doğru şekilde kullanmak, elinizde en güçlü silahlardan birinin olması anlamına gelmektedir. Ve bu, her zaman rakiplerinizden bir adım önünde olmanızı sağlayacak güçtedir. Evde özel ders almak bu gücü elde etmenizi sağlayacak en ulaşılabilir yöntemlerden biri olarak karşınıza çıkar. Çünkü evde özel ders almak sizi standartların dışına çıkarır ve yalnızca sizi baz alan bir çalışma programıyla yolunuza devam etmenizi sağlar. Bu sistemi kurmanız, yeni bilgi edinme sürenizi azalttığı gibi üstüne yeni bilgiler koymanızı da kolaylaştırır. Çünkü evde özel ders aldığınız eğitmeniniz, tüm zamanını size ayırarak ve sizin ihtiyaç ve isteklerinizi göz önünde bulundurarak ilerlemenizi sağlama görevine sahiptir. Hem dersi evde alma tercihinde bulunduğunuzda yolda harcayacağınız zamanı da ders çalışmaya ayırma fırsatı elde edebilirsiniz.

Evde özel ders almak, eğitmeniniz ve çalışmalarınız aile gözetiminde de olacağından daha güvenli bir tercihtir.

Özel ders ile kalabalık sınıf ortamlarında yaşanabilecek problemlerin önüne geçilmiş olur. Görsel hafızanıza yönelik teknikler ve ders çalışma motivasyonunuzu sürekli pekiştiren metotlarla ilerlenen evde özel ders programı ile, yaşanabilecek dikkat bozuklukları engellenir. Böylece kendinize, konularda eksiksiz ilerleme ve fazladan tekrar gerek duymadan üstüne yenilerini ekleme şansı yaratmış olursunuz.  

Evde özel ders aldığınız eğitmeninizle, çok daha kuvvetli bir diyalog kurarsınız. Aradaki bu bağ, karşılıklı güven ortamını doğurur. Bu sayede kendinizi rahatlıkla ifade eder, talep ve ihtiyaçlarınızı çekinmeden ifade edersiniz. Kaygı ve stres kaynaklarını, motivasyon desteğine dönüştürmenin önünü açmış olursunuz böylelikle. Eğitmeninizle yaptığınız evde özel derslerle sadece bilgi aktarımı ve soru çözümü yapmakla kalmazsınız, eğitmeninizin sağlıklı bir ölçme ve değerlendirmeyi yapma fırsatı da yakalamasıyla sınavlara ne kadar hazır olduğunuzu görmüş olursunuz. Bu hazır olma hali, yeterliklerinin farkında olma durumu sizi başarıya ulaştırır.

Evde özel ders almanın en büyük avantajı ise, sosyal fobi sahibi gençlere rahat bir çalışma ortamı ve programı sunmasıdır. Bu fobi, gençler arasında ey yaygın gözlemlenen fobi türlerindendir. Topluluk içinde konuşamama, bir iş yaparken başkaları tarafından izlenmek istememe, otorite sahibi biriyle iletişim kuramama gibi davranışlar olarak kendini gösteren bu fobi başarma ihtimalinizin önüne geçer. Başka insanların kendileri hakkında olumsuz düşüncelere sahip olması, birilerinin kendilerini yargılaması sosyal fobide hakim düşüncelerdir. Kontrolü kaybetmekten korkmanıza neden olur. Bu da yüzünüzün kızarmasına, unutkanlıklara neden olur ve yapmakta olduğunuz işle ilgili performansınızın düşmesine sebebiyet verir. Yani eğer sosyal fobi sahibiyseniz, bir sınıf ortamında bulunarak devam ettiğiniz eğitim hayatında başarıyı yakalama imkanınız söz konusu değildir. Bunu aşmak ve başarıyı elde etmek hususunda en büyük yardımcınız evde özel ders seçeneğidir. Kendinizi rahat ifade edebildiğiniz, aynı dili konuşabildiğiniz bir eğitmen sizin tüm kaygılarınızın önüne geçebilir kudrettedir. Dış mekanda üzerinizde hissettiğiniz gözlerin uzağında, yalnızca kuvvetli bir bağ kurduğunuz eğitmeninizin otoritesinde ve yargılanma korkusu duymadan çalışırsınız. Bu da eksiklerinizin üstünü kapatmadan dile getirmenizi ve onları gidermenizi sağlar. Yeni konulara hazır hale gelirsiniz böylece. Tüm bunlar da sizi başarıya ulaştırır.

Evde Özel Ders Alarak Başarıya Ulaşmak

Ders çalışmak, bunu bir sistem halinde devam ettirmek sizi eğitim hayatında başarılı bir noktaya taşır. Bu ise başarılı bir iş hayatını ve mutlu bir hayat kurmanızı temellendirir. Yani geleceğinizi şekillendirmek ellerinizdedir ve bu büyük bir şanstır. Bu şansı değerlendirme konusunda destek almak, üzerinizde kaygı ve yükü paylaşabileceğiniz bir eğitmenle size özel hazırlanmış bir çalışma programıyla ilerlemek sizin yararınızadır. Evde özel ders alarak kendi başarınızı arttırır, hedeflerinize rahatlıkla ulaşırsınız. Kişisel yeterliklerinizin farkında olmak hayal kırıklığı yaşamanızın da önüne geçer. Bu başarabilme motivasyonu ile hayatınıza devam etmek, mutluluğunuzu da daim kılar.

 

HEMEN ÖZEL DERS AL 

 

 

 

 

Recommended Posts

Leave a Comment

Start typing and press Enter to search

lise özel dersdikkat dağınıklığı
WhatsApp Whatsapp Bilgi Hattı için Tıklayın