DÜZENLİ DERS ÇALIŞMAK ve ÖZEL DERS

 In Eğitim Yazıları

DÜZENLİ DERS ÇALIŞMAK

düzenli ders çalışmak

Her birey farklıdır. Bu yüzden her bireyin ders çalışma yöntemi, öğrenme becerileri ve başarı kapasitesi de birbirinden farklıdır. Bireyin kendi başına sistemini kurması ve  düzenli ders çalışmak konusunda başarı göstermesi zordur. Düzenli ders çalışmak için özel ders alarak bunun üstesinden gelmek çok daha mümkündür.

 

Etkili ve Düzenli Ders Çalışmak Nasıl Olur

Ders çalışmaya başlamadan ilk yapılması gereken amaç belirlemektir. Okulda başarılı olmak, sınavda yüksek puan almak, iş hayatında ilerlemek gibi bir amaç ile başlanan çalışma daha başarı odaklı olur. Çünkü ortada bir hedef olduğunda ilerleme hevesi daha kuvvetli olur. Sonrasında bir program belirlenip, düzenli ders çalışmak , program dâhilinde devam etmelidir. Özel ders yardımı ile bunu oturtmak eğitmenlerimiz tarafından sağlanacağı için uyum sağlamanız kolaylaşır. Zaman ve ihtiyaçlarınız doğrultusunda hazırlanacak bu programlarla yapılacak özel derslerde dikkatiniz daima dürtülerek ilgi kaybınızın oluşması engellenir. Oysa tek başınıza yapacağınız çalışmalarda dikkatiniz en ufak etkenle dağılmaya müsait durumdadır. Dikkatinizin dağılmaması elinizdeki sınırlı zamanı harcamadan, son saniyesine kadar verim alarak kullanmanız anlamına da gelir. Bu da sizin, daima rakiplerinizin bir adım önünde olmanızı sağlar.

 

Eğitmenlerimizle kuracağınız kuvvetli ilişki ile ilerleyen özel derslerde kendinize güveniniz artar, eğitmeninizle rahatlıkla iletişim kurabildiğiniz için aklınıza takılanları sorup cevaplarını alırsınız. Bu şekilde konunun temelinde bir kayıp yaşanmaz, yapılan soru çözümleriyle de konu pekiştirilir. Derslerde ilerlemeniz daha çabuk ve sağlam bir şekilde olur. Birebir yapılan özel dersler size özel metotlarla şekillenir. Öğrencinin bireyselliği, çalışma yönteminin kişiselleştirilmesini gerektirir. Alanında uzman eğitmenlerimizle yapacağınız birebir derslerde eksikleriniz rahatlıkla tamamlanır, böylece üzerine fazlasını koyarak ilerleyebilirsiniz. Genel performans odaklı sınıf çalışmalarının aksine, özel ders sırf sizinle şekillendiğinde mümkün mertebe sonuç odaklıdır ve etkisini kısa sürede gösterir. Özel ders süresi boyunca yapılan geribildirimlerle konunun kalıcılığı ve yerleşikliği artar. Bu da diğer konulara geçişin yoluna açar. Hedefinize daha sağlam adımlarla ilerlemenizi sağlar.

 

Düzenli Ders Çalışmak ve Artıları

Düzenli ders çalışmak bir sistem haline getirilip, bu düzenin günlük hayatınıza oturması sağlanırsa hayatınız boyunca olumlu etkilerini göreceğiniz bir alışkanlık kazanmış olursunuz. Başarının kapılarını aralamanızı, basamakları birer birer çıkmanızı sağlayacak olan bu sistemi özel ders eğitmenlerimizle günlük hayat rutininize dâhil edebilirsiniz. Bu şekilde zamanı verimli kullanmayı, kendi eksiklerinizi nasıl giderebileceğinizi öğrendiğiniz için ilerleyen hayatınızda zorlanmazsınız. Özel ders takviyesi ve eğitmeniniz eğitim süreniz boyunca en iyi yardımcınız olmakla kalmaz, sonrasında da omzunuzun üzerinden size bakan bir dost olarak kalır. Her yeni adımınızda bu oturttuğunuz sistemin faydası ve etkilerini görür, ilerlemekten korkmazsınız. Bu da başarılı olmanızı kaçınılmaz hale getirir.

Recommended Posts

Leave a Comment

Start typing and press Enter to search

birebir özel dersöğrenciden özel ders
WhatsApp Whatsapp Bilgi Hattı için Tıklayın