ÖĞRENCİYE GÜVENMEK VE DOĞRU DESTEK

 In Eğitim Yazıları

Öğrenciye Güvenmek

birebir özel ders

birebir özel ders

Sınav hazırlığı; ortaokul çağlarında da olsa, lise çağlarında da olsa öğrenciyi yoran bir süreç. Öğrencinin verdiği tüm emeklerin karşılığını alacağına inanması, güven içinde çalışmalarına odaklanması gerekiyor. Bu da ancak bilinçli veli ve öğretmen iş birliği ile sağlanabilir. Bu yüzden tüm dikkatini öğrenciye verebilecek bir öğretmenle çalışma velinin yükünü azaltacaktır. Özellikle birebir özel ders alınan öğretmen, öğrenciyle birebir ilişkide bulunacağından bu güveni ona aşılamak zorundadır.

Öğrencinin ergenliğe adım attığı TEOG ve ergenlik problemlerinin en üst düzeyde gözlemlendiği YGS-LYS süreçlerinde dikkatli olunmalıdır. Öğrencinin her şeyden önce motive olması gerektiği, her şeyin onun elinde olduğu unutulmamalıdır. Bu noktada öğrencinin motivasyonu her şeyden önemli hale geliyor. Öğrenci, çok hızlı başladığı sınav hazırlığından bir süre sonra sıkılabilir, rehavete kapılabilir. Bu noktada velinin öğrenciyi sıkmadan desteklemesi gerekiyor. Bu destek birebir özel ders almak gibi yalnızca eğitim alanında değil, her alanda gösterilmelidir. Öğrenci çok bunaldığında hoşlanacağı aktivitelerle çalışmaya ara verilebilir. Öğrenci psikolojisinin her şeyden önemli olduğu unutulmadan hareket edilmelidir. Sonuç olarak sınava öğrenci girecek, veli onu kapıda iyi dileklerle bekleyecektir. Bu unutulmamalı, veli aşırı hırslı davranmaktan imtina etmelidir.

Birebir Özel Ders Alınabilir

Hayattaki her şey gibi sınav hazırlığının düşüşe geçtiği ve atağa kalktığı zamanlar olacaktır. Bu durumun çok normal olduğu öncelikle veli tarafından kabullenilmelidir. Öğrenciye güven duyulduğu hissettirilmelidir. Eğer çocuğunuza güven duyduğunuzu hissettirirseniz; her an onun yanında olmuş, başını okşamış ve motive etmiş olursunuz. Öğrenciye bu duyguyu geçirebilmek; iyi bir eğitim almasını sağlamak ve doğru yönlendirmek kadar önemlidir.

Birebir özel ders, grup derslerinden daha verimli geçer. Öğrencinin ihtiyaç duyduğu güven, birebir özel ders aldığı öğretmen tarafından da sağlanır, motivasyonunun düştüğü noktalarda öğretmen de müdahale ederse başarıya ulaşan yol kısalır. Bu noktada doğru motivasyonu oluşturacak, öğrencinin halinden anlayan bir öğretmen sürece büyük katkı sağlayacaktır. Dinamik Özel Ders bu noktada birebir özel ders alanında tecrübeli ve öğrenciyi motive etmeyi görev edinen kadrosuyla veli ve öğrencilerin yanındadır.

Dinamik Özel Ders Tavsiyeleri

Dinamik Özel Ders olarak vereceğimiz birkaç tavsiye ile iyi okulların kapılarını aralamanıza yardımcı olmak istiyoruz:

  • Veli, öğrenciye konforlu bir çalışma alanı sunduktan sonra baskı yapmamalıdır.
  • Öğrenci, yapamayacağını hissettiği anda veli ona güven duyduğunu hissettirmelidir.
  • Öğrenciyi aşan yüksek hedefler her zaman başarıyı getirmez, bu göz önünde bulundurulmalıdır.
  • Öğrencinin bu süreçte yorulacağı, sıkılacağı, yetersiz hissedeceği ve bunun çok normal olduğu unutulmamalıdır.
  • Öğrenciyi sevmek, ona güven duymak, her şeyden önemlisi sadece sizin korumanızda bir çocuk olduğunu unutmamak huzurlu hissettirecektir.
Recommended Posts

Leave a Comment

Start typing and press Enter to search

dinamikdüzenli ders çalışmak
WhatsApp Whatsapp Bilgi Hattı için Tıklayın