ÖĞRENCİDEN ÖZEL DERS ALMANIN AVANTAJLARI

 In Eğitim Yazıları

ÖĞRENCİDEN ÖZEL DERS

öğrenciden özel ders

öğrenciden özel ders almak

Ders çalışmak eğitim söz konusu olduğunda başarıyı getiren en önemli husustur. Bunu sistemli ve düzenli hale getirebilmek, öğrencinin kendisini yeterli görebilmesini sağlar ve onu başarıya taşır.

Neden Özel Ders?

Özel ders, klasik eğitim metotlarının dışına çıkılmasını sağlayan önemli bir adımdır. Her öğrenci bir birey olarak farklıdır. Bu sebepten her öğrencinin öğrenmesi süresi, becerisi de fark gösterecektir. Birebir sizin için hazırlanan çalışma programları ile ihtiyaçlarınıza yönelik dersler yapılarak sınırlı olan hazırlık zamanınız en verimli şekilde değerlendirilir. İşitsel ve özellikle görsel hafızanız da desteklenerek çalışmak istediğiniz alandaki bilgilerinizin kalıcılığı artar. Böylece daha çok soru çözme fırsatını elde etmiş olursunuz. Kalabalık sınıf ortamlarında ister istemez meydana çıkan dikkat bozukluklarının önüne geçilir. Eğitmenle kurulan kuvvetli iletişim ile başarı durumunuzun ölçme ve değerlendirmeleri çok daha sağlam yapılır. Bu da sizi başarıya ulaştırır.

 

Öğrenciden Özel Ders?

Özel dersin artılarından yukarıda söz ettik. Peki neden öğrenciden özel ders almalıyız? Bunun avantajları nelerdir?

Öğrenciden özel dersin en bilindik avantajı ücretidir. Bu aile açısından bir adım öne çıkmasını sağlar. Hem böylelikle birkaç dersten özel ders alınabilir, başarı çok daha mümkün hale gelebilir.

Yaş avantajı da öğrenciden özel dersin tercih edilmesindeki en önemli etkenlerden biridir. Halihazırda kendisi de öğrenci olan eğitmenlerimiz, kendi tecrübelerini de göz önünde bulundurarak iyi bir yol gösterici olurlar. Kendisi de aynı yollardan yürümüş olduğundan; çalışma tarzı, soru çözme alışkanlıkları ve benzeri problem yaşanabilecek durumlara hakimdir. Bu yüzden yaşadığınızı sorunu çok daha kolay çözümleyerek ilerlemenizin önündeki engelleri kaldırabilir. Öğrenciden özel ders ile devam ettiğiniz çalışmalarda müfredata mümkün mertebe hakim bir eğitmenle karşı karşıya olduğunuzu görürsünüz. Bilgileri taze ve sürekli yenilenmekte olan bir öğrenciden özel ders almak sizin de müfredata hakim olmanızı sağlar. Bu sayede sizi sisteme adapte etme yöntemlerini kısa sürede belirler, kısıtlı zamanınızı daha verimli şekilde kullanmanızın önü açılır.

Öğrenciden özel ders almanız kendinize bir rol-model bulmanızı da sağlayacaktır. Eğitmen ve öğrenci arasındaki yaş yakınlığı derse olan ön yargıyı ortadan kaldırır, daha motive ve azimli bir şekilde çalışmanızı sağlar. Aynı dili konuşabilen bir eğitmenle yapacağınız dersler, derse olan ilginizi de devamlı kılacaktır. Çünkü yanınızdaki rehberiniz aynı zorlu süreçten geçmiş ve başarılı olmuştur. Öğrenciden özel ders eğitmenlerimiz sizi sadece derslere ve sınava değil, sınavdan sonra içine gireceğiniz ortama da hazırlar.

Sınava hazırlanma süreci iniş ve çıkışlarla doludur. Öğrenciden özel ders eğitmenlerimiz tecrübeleriyle yönlendirdikleri çalışma programlarıyla motivasyonunuzun sağlam kalmasını sağlayacaktır.

Zamandan Tasarruf Sağlar

Birebir yapılan öğrenciden özel dersler ile eğitmeninizle kuvvetli bir bağ kurmanız fazlasıyla ihtimal dahilindedir. Eğitmeninize duyduğunuz güven kendinize olan güveninizi de arttırır. Böylelikle derslerde daha aktif olursunuz. Anlamadığınız yerlerle ilgili sorularınızı daha rahat dile getirir, böylece eksiklerinizi kapatırsınız. Bu da konuların temeline hakim olmanızı sağladığından, kalan zamanınızı soru örneklerine ayırmaya fırsatınız olur. Öğrenciden özel ders alarak eğitmeninizle aranızda kurduğunuz bu bağ, sizi rakiplerinizden bir adım öne çıkarır.Öğrenciden özel ders alacağınız donanımlı eğitmenlerimiz birden fazla alana hakim olduğundan diğer derslere olan ilginizi de destekleyerek çalışma şevkinizi arttırır.

Öğrenciden özel ders ile çalışmalarınızın ölçme ve değerlendirmeleri en düzgün şekilde yapılır. Tecrübelerinden yola çıkan eğitmenlerimizi sizin yol göstericiliğinizi üstlendiğinden tüm ilginizi derse vermenizi sağlar, dikkat eksiklerinin ve bundan doğacak zaman kaybının önüne geçer.

Eğitmeniniz nelere yoğunlaşmanızın önemli olduğunu, hangi hızda ilerlemeniz gerektiğini gözlemleyip sizi yönlendirir. Sizin kendi yolunuzu bulmakla uğraşacağınız zamanı soru çözmeye ayırmanızı sağlar bu da. Eğitmeninizi çalışma şevkinizi pekiştireceğinden ders çalışmanız devamlılık kazanır. Birebir yapacağınız öğrenciden özel dersler başarılı olmanızı sağlar. Ve bu başarıyı gördükçe motivasyonunuzun gücünü devamlı kılar.

Henüz üniversitede okuyan, yani öğrenciden özel ders almak sizin ihtiyaçlarınızı anlayan ve bu yolda çözümler üreten bir rehberle çalışmanız anlamına gelir. Bu ihtiyaçlar yalnızca dersi öğrenip uygulamak hususunda sınırlı değildir; sınavlara hazırlık süreci psikolojik ve sosyal anlamda da sizi zorlar. Bu konuda tecrübeli ve yaş farkınızın az olduğu bir eğitmenden ders almak sınav dışındaki hayatınıza karşı olan motivasyonunuzu da korumanızı sağlar.

Öğrenciden özel ders almak çok çeşitli avantajlara sahiptir ve hazırlık aşamasında en büyük yardımcınız konumunda olacak bir tercihtir. Bu tercih sizin başarınızı çok daha mümkün kılar.

Recommended Posts

Leave a Comment

Start typing and press Enter to search

düzenli ders çalışmaksınav kaygısı
WhatsApp Whatsapp Bilgi Hattı için Tıklayın