MATEMATİK GRUP DERSİ

 In Eğitim Yazıları

 MATEMATİK GRUP DERSİ

[Toplam: 2   Ortalama: 3.5/5]

TYT MATEMATİK YAZ KURSU GRUP DERSİ İÇİN TIKLAYIN

matematik grup dersi

matematik grup dersi

 

Başarılı bir öğrencilik hayatının temelinde hiç şüphesiz matematik vardır. Geçtiğimiz haftalarda açıklanan yeni üniversite sınav sisteminde de en dikkat çekici değişiklik sınavın ilk oturumu olan ve Temel Yeterlilik Testi (“TYT”) olarak adlandırılan ilk oturumda Matematik’in öneminin büyük oranda arttırılmış olmasıdır. Öyle ki, öğrenciler bu sınavda sadece 40’ar adet Türkçe ve Matematik sorusundan sorumlu olacaklar ve bu sınavdan aldıkları puanlar okuyacakları üniversitenin kalitesinde büyük rol oynayacaktır. Matematiğin sınav başarısında etkisi hiçbir zaman azalmamıştır ancak büyük olasılıkla hiçbir zaman da bu kadar değerli olmamıştı.

Hiç şüphesiz, bu ağırlık liseye giriş sınavlarında da söz konusudur. Yani öğrenci, öğretim hayatının her döneminde matematik konularına hakim olmak zorundadır. Bu hakimiyet, müfredat konularıyla ilgili yüksek bilgi birikimiyle birlikte çok sayıda pratik sonucunda mümkün sağlanacaktır. Öğrencilerin konforlu eğitim görebilmeleri için özenle hazırlanmış ofisimizde vereceğimiz matematik grup dersi ile öğrencinin eğitim öğretim hayatının merkezinde bulunan bu derste başarılı olması için dinamik ve genç ekibimizle onların yanında yer alıyoruz.

 

Matematik Grup Dersi

 

Matematikte başarılı olmanın püf noktası ezberden uzak bir şekilde her soruya farklı yaklaşmak ve analitik düşünebilmektir. Öğrenci bunu başaramadığı takdirde farklı sorular karşısında çaresiz kalabilecektir. Halbuki matematikte her bir sorunun ayrı bir çözüm yolu vardır. Öğrencinin her soruya farklı çözüm üretebilen analitik bakış açısını kazanması ise çeşitli sorular üzerinde pratik yapmaktan, çözümü bulamadığı anlarda soru üzerinde tartışabileceği ve kendisine yol gösterebilecek bir eğitmenden eğitim alması ile mümkün olacaktır. Matematik grup dersimizde amacımız tam olarak da öğrenciyi her soruya karşı gerekli bilgi birikimine sahip hale getirmek, ona matematikte başarılı olma yolunda bakış açısı kazandırabilmektir.

 

Bununla birlikte öğrencilik hayatının en zor dersi olarak görülen matematikle haşır neşir olduğu zamanları öğrenci için aynı zamanda keyifli hale getirmek, arkadaşlarıyla birlikte zaman geçirmesi de matematik grup dersi ile amaçladığımız noktalardan biridir. Matematikte başarı için ondan korkmamak, bilakis büyük bir keyif almak çok önemlidir. Bunu; sağlıklı, mutlu ve sosyal bir ortam sağlayarak öğrencilere yaşatabilir, sınavlarla geçecek olan öğrencilik hayatında öğrencinin başarı için önemli bir adım atmasını sağlayabiliriz.

 

Matematikle ilgili önemli noktalardan biri de hayatının her alanında insanın karşısına çıkıyor olmasıdır. Öğrencilik hayatında da durum farklı değildir. İyi bir lise için matematik ne kadar gerekliyse, iyi bir üniversite için de o kadar gereklidir. Kaldı ki yukarıda da belirttiğimiz üzere üniversiteler için açıklanan yeni sınav sistemiyle ilk oturumda gerçekleşecek olan TYT’de öğrenci 40 matematik sorusu çözecektir. Bu, öğrenciye tercih hakkı verilmeyen bir noktadır ve her bölümden üniversiteye girebilmek için iyi bir TYT puanı ihtiyacının olması sebebiyle matematik hazırlığının sağlam olması şarttır. Öğrenciler ilkokul hayatlarından üniversiteye kadar uzanan yolda sağlam matematik temellerini erken yaşlarda atmalıdırlar. Biz de dinamik, genç ve Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinde öğretim hayatını sürdüren öğrencilerden oluşan ekibimizle verdiğimiz matematik grup dersi ile öğrencilerin matematik dersine daha sıcak yaklaşmalarını, sağlamayı amaçlıyoruz.

 

Genç bir eğitmen eşliğinde huzurlu bir çalışma ortamı

Öğrencilerin, okul vakitlerinin dışında verimli çalışabilmeleri için onlara uygun bir ortam sağlamak gerekir. Boş vakitleri ders çalışarak değerlendirmek, öğrenci için tercih edilir bir seçenek olmalıdır. Bu da mutlu olabileceği bir çalışma ortamından geçer.

Bu şartları arkadaşlarıyla birlikte yine iyi bir arkadaş olabileceği genç bir eğitmenden matematik grup dersi alarak sağlayabilecek olan öğrenci, hem arkadaşlarıyla birlikte verimli bir vakit geçirecek, hem de yanında kendini rahat hissedebileceği, öğrencilik hayatı ve sınavda başarılı olmanın yolları gibi konularda da fikir danışabilecek genç bir eğitmeni yanında bulacaktır. Matematik grup dersi ve beraberinde getirdikleriyle öğrenciler başarı için önlerindeki en büyük engeli takılmadan aşabileceklerdir.

 

 

HEMEN ÖZEL DERS AL 

 

Recommended Posts

Leave a Comment

Start typing and press Enter to search

grup özel dersilkokul özel ders
WhatsApp Whatsapp Bilgi Hattı için Tıklayın