Neden Özel Ders?

 In Eğitim Yazıları

NEDEN ÖZEL DERS ?

neden özel ders

Birçok öğrencinin ortak problemi dersi derste dinlememek ya da dinleyememektir. Bu açığı kendi çalışmasıyla giderebilmesi ise hayli zordur. Yeni bir konu gidilecek yeni bir adres gibidir. Yol tarifi olmadan yola çıkmak mümkün değildir. Yola çıkılsa bile bin bir zorluk içinde kaybolmak olasıdır. Bu gibi nedenler neden özel ders sorusunu akıllara getirmektedir. Tüm bu nedenler birebir yol gösterebilecek bir eğitmen ile özel ders ihtiyacını ortaya çıkarıyor.

 

Neden özel ders sorusu özel ders almak isteyen veli ve öğrencilerin mutlaka cevap bulması gereken sorulardan biridir. Öğrencide tam bir ön yargıya dönüşen bir konu tecrübeli bir eğitmenin yol göstericiliği ile eğlenceye dönüşebilir.Öğrencilerimiz de stresten uzak bir şekilde başarıya giden yolda emin adımlarla ilerleyebilir. Bir öğrencinin yalnızca okuldan edindikleriyle başarılı olamaması için iki temel sebep vardır; dersin yeterli düzeyde anlaşılmaması ve öğrencinin sınıf ortamında dikkatini toplayamaması… Sorunun sınıf ortamından kaynaklanması daha olasıdır. Bu nedenle bu sorunu etüt merkezi, dershane gibi yine sınıf ortamında eğitim veren kurumlarla çözmek pek mümkün değildir. Sınıf ortamında saatlerce anlaşılamayan bir konu birebir ders ile çok daha kısa bir zaman diliminde aşılabilir. Hem de öğrenci saatlerce bir düzenin içinde yorulup, stres altında kalmaktansa, evinin konforunda daha konsantre bir ders alabilir.

 

Neden özel ders sorunun bir cevabı da özel ders alan bir öğrenci tek bir eğitmenle birebir muhatap olduğundansorumluluklarını daha da ciddiye alacaktır. Öğrenciyle birebir zaman geçiren öğretmenin de onutanıyıp eksik noktalarda müdahale edebilmesi verimi kat kat artacaktır. Bu nedenle özel ders günümüzde bir lüks olmaktan çıkıp bir ihtiyaç olmuştur. Dinamik Özel Ders olarak her bütçe içinulaşılabilir özel ders vermeyi kendimize ilke edinmiş durumdayız.

BİZİMLE İLETİŞİME GEÇİN

 

HEMEN ÖZEL DERS AL 

Recommended Posts

Leave a Comment

Start typing and press Enter to search

özel hoca
WhatsApp Whatsapp Bilgi Hattı için Tıklayın