SABANCI ELAE Sınavı Özel Ders | Writing, Listening, Reading Özel Ders

 In Eğitim Yazıları

Sabancı Üniversitesi ELAE (Hazırlık Atlama) Sınavı Özel Ders

[Toplam: 4   Ortalama: 4.8/5]

elae özel ders

ELAE Özel Ders Hakkında

Sabancı Üniversitesi hazırlık atlama sınavı olarak uygulanan ELAE sınavı çalışma programı dahilinde sınav sistemine paralel olarak hazırlık çalışmaları gerçekleştiriyoruz. ELAE özel ders programı kapsamında kişiye özel ders planı, konu içeriği ve seviye belirlenerek tecrübeli, ELAE sınavı içeriğine hakim eğitmenlerimiz hizmet vermektedir.

ELAE hazırlık atlama özel dersler birebir ders şeklinde ilerlemekle birlikte seviyeleri yakın öğrenciler için grup özel ders seçeneği de mevcuttur. 

ELAE Sınav Hangi Modüllerden Oluşur?

ELAE sınavı Sabancı Üniversitesi’nin uyguladığı, akademik ingilizce yetkinliğini ölçmeyi amaçlayan ve farklı modüllerden oluşan bir sınavdır. ELAE sınavı toplam 3 saat sürmektedir. Sınav kapsamında Writing, Reading ve Listening becerileri ölçülmektedir.

ELAE Writing: Adayın, essay çeşitlerinden biri hedeflenerek 300- 350 kelimelik bir essay yazması beklenir. 

ELAE Reading: Konu başlığı eşleştirme (metnin anafikrini anlama) ve farklı iki metindeki düşünce yapısını sentezlemeye yönelik iki farklı kısımdan oluşur.

ELAE Listening: Dinleme esnasında ve not alarak soru cevaplama olarak iki farklı bölümden oluşur.

ELAE Özel Ders İçeriği

Öğrenci seviyesi gözetilerek nokta atışı yöntemlerle adayın eksiklerini gidermesini hedeflediğimiz özel dersler süre ve içerik bakımından öğrenciye göre değişiklik gösterebilmektedir. ELAE özel dersleri adayın writing becelerini geliştirmesini amaçlayan ödev feedbackleri ve etkili reading yöntemleri üzerinden ilerlemektedir. Gramer eksiği bulunan öğrencilerde modül çalışmalarından önce bu dilbilgisi eksiklerinin giderilmesi önceliklidir. 

ELAE Kursu ve Özel Ders için Bilgi Formu

ELAE proficiency özel dersleri için sorularınızı aşağıdaki formu doldurarak veya iletişim numaralarımız üzerinden bizi arayarak sorabilirsiniz..

Recommended Posts

Leave a Comment

Start typing and press Enter to search

WhatsApp Whatsapp Bilgi Hattı için Tıklayın