Kimya Nasıl Çalışılır?

 In Eğitim Yazıları

Kimya Nasıl Çalışılır
[Toplam: 0   Ortalama: 0/5]

kimya nasıl çalışılır

Fen Bilimleri sınav ve yazılı başarılarında öğrenciler için önemli bir derstir. Kimya dersi de son derece önemli bir ders olup kimi zaman öğrencilerin zorluk yaşadıkları bir derstir. Ancak doğru bir çalışma programı ve doğru bir destek ile kimya dersi öğrenciler için çok daha basit bir hale gelebilecektir. Dolayısıyla kimya nasıl çalışılır sorusuna vereceğimiz cevap ve bu cevap doğrultusunda gerçekleştirilecek olan çalışmalar büyük önem arz etmektedir. O halde, bu soruyu etraflıca değerlendirip maddeler halinde cevaplayalım:

  • Kimya dersi geniş bir bilgi birikimi ister. Öğrencilerin öğrenmesi gereken konu sayısı bir hayli fazladır. Dolayısıyla kimya dersini doğru çalışmamak öğrencileri çok sayıda bilginin altında bırakacaktır. Ancak konuları doğru sistematikle parça parça çalışmak öğrencinin beyninde bilgilerin çok daha sistemli kaydedilmesi anlamına gelecektir. Bunun için not tutmak gerekir. Öğrenci konuları şemalar halinde notlar tutarak çok daha planlı programlı çalışabilecektir.

 

  • Pek çok ders için söylenebileceği gibi kimya nasıl çalışılır sorusuna da verilecek önemli cevaplardan biri test çözmektir. Öğrenciler, not almak kaydıyla yaptıkları çalışmaların ardından test çözerek bu bilgilerini ne kadar doğru kullandıklarını teste etmelidirler. Öğrenci, ne kadar çok test çözerse o kadar farklı soru tarzıyla karşılaşacaktır. Bunun neticesinde bilgiler hafızada daha derine yerleşecek. Aynı zamanda bu bilgilerin, çok daha kalıcı bir şekilde akılda kalması sağlanacaktır.

 

  • Kimya dersi nasıl çalışılır sorusuna verilecek cevaplardan biri de konuşarak çalışmaktır. Tabi bu noktada arkadaş faktörü devreye girecektir. Öğrenci, edindiği bilgileri arkadaşlarıyla diyalog yoluyla daha kalıcı hale getirebilir. Bu , bir takım ezber noktaları karşılıklı soru cevap yoluyla çalışmak da olabilir arkadaşla beraber test çözmekte. Önemli olan, öğrenci tarafından yapılan çalışmaların bir kısmının işitsel hafızayı da aktif hale getirmesidir.

 

Kimya dersinde arzu edilen başarıları yakalamanın formüllerinden biri de özel derstir. Alanında uzman bir eğitmenden alınacak özel ders ile öğrenci çalışmalarını çok daha planlı programlı hale getirebilecektir. Kimya nasıl çalışılır sorusuna verdiğimiz pek çok cevabın uygulaması, sağlam bir eğitmenle daha kaliteli hale gelecektir. Öyle ki; iyi bir eğitmenle yapılacak özel ders çalışmasıyla hem konu anlatım hem test hem de diyalog yoluyla çalışmalar gerçekleştirmek mümkündür. Kimya dersinde uzman bir eğitmen ile bu çalışmaların gerçekleştirilmesi ise çok daha büyük bir avantaj anlamına gelecektir.

 

HEMEN ÖZEL DERS AL



Summary
Kimya Nasıl Çalışılır?
Article Name
Kimya Nasıl Çalışılır?
Description
Kimya nasıl çalışılır? Lise ve YKS Kimya nasıl çalışılır? YKS Kimya soru çözümü yaparken nelere dikkat edilmelidir. Kimya Özel Ders Almak
Author
Recommended Posts

Leave a Comment

Start typing and press Enter to search

fizyoterapi bölümüispanyolca özel ders ücretleri
WhatsApp Whatsapp Bilgi Hattı için Tıklayın